Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

EMEP, “DENİZLER EMPERYALİZME KARŞI MÜCADELENİN ADIDIR.”

EMEP, “DENİZLER EMPERYALİZME KARŞI MÜCADELENİN ADIDIR.”
73 views
06 Mayıs 2024 - 11:48
Spread the love

Emek Partisi Ordu İl Örgütü 6 Mayıs’ta idam edilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anma etkinliği yaptı.

Haber:Coşkun Özbucak

Parti binasında yapılan etkinlikte konuşan Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, “Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının Filistin’de Siyonist İsrail’e karşı mücadelesi bugün Filistin halkının soykırıma uğraması karşısındaki duruşumuzun göstergesi olurken ABD emperyalistlerinin 6 Filo askerlerini denize dökmeleri emperyalizme karşı nasıl bir tutum alacağımızın da göstergesi olmaktadır.” dedi.
Parti binasında yapılan etkinlikte Deniz Gezmiş ve arkadaşlarına ait belgesel gösterimi sonrası 68 hareketinin günümüze yansımaları üzerine değerlendirmeler yapıldı.
Denizlerin mücadelesini devraldık
İdam sehpasındaki haykırışların güncelliğini koruduğunu vurgulayan Uzun, “Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam sehpasında haykırdıkları sözler güncelliğini koruyor. Sömürünün, açlık ve yoksulluğun artığı günümüzde işçi ve emekçilerin mücadelesini, Kürt sorununun devam etmesi ve Türk-Kürt emekçilerin birlikte mücadelesini, emperyalizme karşı mücadelelerini miras olarak devraldık. Filistin halkının soykırıma uğraması da devam ediyor. Deniz Gezmiş ve arkadaşları Siyonist İsrail’e karşı Filistin halkının bağımsızlık mücadelelerine fiili olarak katılıp destek oldular. Bu mirası da devraldık. Ortadoğu halklarının kardeşliği, emperyalizme karşı mücadele de enternasyonalist birliğimiz devam edecektir.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -