Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

EMEP Ordu belediyesinin oto park zamlarına tepki gösterdi

EMEP Ordu belediyesinin oto park zamlarına tepki gösterdi
355 views
07 Nisan 2022 - 12:04
Spread the love

Ordu büyükşehir belediyesi tüm ilçelerde geçerli olacak şekilde oto park ücretlerine yüzde yüz zam yapması tepki çekti

Coşkun Özbucak

ORDU-Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin tüm ilçelerde geçerli olacak şekilde otoparklara yaptığı yüzde yüz zamma Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz tepki gösterdi.

“BELEDİYE HALKIN MALINI KULLANARAK PARA KAZANMA DERDİNDE”

OBB’nin görevi, caddeleri otopark olarak kullanmak ve otoparklardan para kazanmak değil, şehir trafiğini rahatlatan otoparklar yapmaktır diyen Poyraz tepkesini şu sözlerle dile getirdi;

“Ordu Büyükşehir Belediye seçimlerinde otopark sorununu çözeceğini söyleyen OBB Başkanı Hilmi Güler’in üç yılı tamamladı ancak bu konuda hiçbir adım atmadı.

Belediyelerin görevi yaşanabilir bir şehir için hizmet yapmaktır. Ancak OBB, ORBEL şirketi aracılığıyla yeni otopark yapma yerine para kazanmak için boş bulduğu yerleri, yasal olarak kamunun yani halkın kullanım yeri olan caddeleri ücretli otoparka dönüştürerek adeta ticaret yapıyor. Oysa OBB’nin görevi yeni yeraltı, katlı otoparklar yaparak trafiği rahatlatmaktır.” dedi.

“BELEDİYE ÖZEL ŞİRKET GİBİ VATANDAŞTAN PARA KAZANMAK DERDİNDE”

Ordu merkez ve ilçelerde yaşayan vatandaşların yapılan bu zamları kabul etmediğini dile getiren Poyraz;

“Belediyeler kamu hizmeti yapar ancak OBB özel bir şirket gibi çalışıyor belediyenin verdiği hizmetlerin tümü ücretli. Yol, kaldırım yapıyor ama parasını halktan alıyor. Şimdi de otoparklara zam yaparak para kazanma hesabında. Sanki otoparkın gideri artmış da gideri karşılamak istiyor. Acaba sormak gerekir, otopark zemini mi eskidi? OBB, inşaatlardan aldığı otopark parasını ne yaptı açıklamalı. Zam değil, vatandaşın ücretsiz kullanacağı yeni otoparklar yapılmalı.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -