Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“EMEK HIRSIZI YAZICILAR VE KAVALCI’NIN YAZILARINA SON VERDİLER”

“EMEK HIRSIZI YAZICILAR VE KAVALCI’NIN YAZILARINA SON VERDİLER”
426 views
09 Nisan 2022 - 18:59
Spread the love

“EMEK HIRIZI YAZICILAR VE KAVALCI’NIN YAZILARINA SON VERDİLER”

kuzeyteve.com

Rize’de faaliyet gösteren birçok haber sitesi, başkalarının yazılarını kendisine mal edip yayınlayan ÇAY TV programcısı Orhan Yazıcılar ve ÇAYKUR spor müdürü olarak maaş alan Küresel Gazeteciler Konseyi Rize temsilcisi Bayram Ali Kavalcı’nın yazılarını sayfalarından çıkardı.

Yazıları çalınan hak sahipleri de bu emek hırsızları hakkında suç duyurusunda bulunuyor.

Ancak bu gelişmelere rağmen emek hırsızlarının bağlı olduğu derneklerden ve çalıştıkları kurumlardan hala bir ses yok. Her konuşmalarında emeğe saygı ve etik değerlerden bahseden bu kişilerin bağlı olduğu dernek yöneticilerinin bu emek hırsızlarını ihraç etmeleri için neyi bekledikleri ise anlaşılabilmiş değil.

53 Gazeteciler Derneği adlı derneğin plaket gecesinde her önüne gelene plaket vermesini eleştirdiğimiz için Orhan Yazıcıların da imzasıyla yayınlanan basın açıklamasında bizlere cevaben “hak edenlere plaket verdik, kopyala-yapıştır habercileri plaketi hak etmiyor” şeklinde cümlelerin yer alması üzerine yaptığımız araştırmalarda asıl emek hırsızının bu derneğin Başkan yardımcısı ve ÇAY TV programcısı Orhan Yazıcılar olduğunu gözler önüne serdik.

Ardından, kendini gazeteci-yazar diye tanıtan ve gecede kendisine başarı plaketleri verilenlerden biri olan ÇAYKUR Çalışanı Bayram Ali Kavalcı’nın da başkalarının yazılarını kendisinmiş gibi birçok haber sitesinde yayınlattığını açığa çıkardık.

Bu yönde yaptığımız haberler üzerine RİZENİN SESİ- OLAY RİZE-HABER TANIK-AKTÜEL53 -RİZEHABER- RİZEVİZYON -HAVADİS 53 -SPOR53 gibi bazı haber siteleri Orhan Yazıcılar ve Bayram Ali Kavalcı’nın yazılarına son verdi.

Öte yandan Orhan Yazıcılar’ın yazılarını alıp, kendisininmiş gibi yayınladığı Kırşehirli Gazeteci İdris Yavuz da Yazıcılar hakkında suç duyurusunda bulundu ve Rize Sulh Ceza mahkemesine başvurarak çalınan yazısına erişim yasağı istedi.

Bizler, kendini basın mensubu, gazeteci, televizyoncu diye tanıtan bu gibi emek hırsızlarını bulup, ortaya çıkarmayı sürdüreceğiz.

Her şeyden önce basın etiği, bu gibi kişilerin gerçek basın mensupları arasından soyutlanmasını gerektiriyor. Bu gibileri bünyesi altında tutmayı sürdüren basın dernekleri umarız basın ilkelerine aykırı davrandıklarının farkına varırlar.

Bir yandan yukarıda ki gelişmeler yaşanırken diğer yandan bazı haber siteleri emek hırsızlığı yapan bu sözde gazetecilerin üye ve yönetici oldukları derneğin yapamadığını olayrize.com haber sitesi yaptı.

olayrize.com haber sitesi imtiyaz sahibi Doğancan İlek , Orhan yazıcıların köse yazılarına neden son verdiğiyle ilgili bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -