Kuzey Teve

Elinden geleni ardına koymasın

Elinden geleni ardına koymasın
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
170 views
02 Ocak 2021 - 23:04
Spread the love

 

Mevlüt Çavuşoğlu’ndan AP Başkanı’na: “Ekonomik yaptırımlar konusunda elinden geleni ardına koymasın. Ne yapmak istiyorsa yapsın”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bakanlık resmi konutunda Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ile görüştü. Görüşme sonrası Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz’a rest çekerek “Ekonomik yaptırımlar konusunda elinden geleni ardına koymasın. Ne yapmak istiyorsa yapsın” dedi.

Habertürk’ün haberine göre, görüşme sonrası açıklama yapan Çavuşoğlu, şu ifadeleri kullandı;

“Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz’un tehditkar açıklamalarının hiçbir etkisi yok. Schulz, Avrupa Parlamentosu’ndaki PKK faaliyetlerini durdursun, gücü yetiyorsa terör örgütleri karşısında söylem içinde olsun. Ekonomik yaptırımlar konusunda da elinden geleni ardında koymasın. Ne yapmak istiyorsa yapsın. gerçekten Avrupa Birliği’nin ve parlamento başkanının iki yüzlülüğünü çifte standartını görüyoruz. Sadece biz değil, halkımız da bunu çok iyi görüyor.

“Demokrasi ve insan hakları konusunda bize ders vermeye çalışanların iki yüzlülüğünü bizler kadar Çin de iyi biliyor. Kıbrıs konusunda önemli mesafeler kat edildi. İki tarafın anlaşması halinde önümüzdeki hafta sonu müzakerelerin yine başlaması öngörülüyor. Sonuçlandırmak istiyoruz. Türkiye olarak her zaman olduğu gibi bu konuda yapıcı tutumumuzu sürdürüyoruz”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -