Kuzey Teve

Efkan Ala’dan Cerattepe emri: Vurun geçin!

Efkan Ala’dan Cerattepe emri: Vurun geçin!
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
64 views
03 Ocak 2021 - 11:44
Spread the love

 CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin Cerattepe’ye yönelik saldırının ardından yaptığı açıklamada bütün bakanları ikna ettiğini bir tek Efkan Ala’yı ikna edemediğini belirterek ‘Vurun geçin’ dediğini iddia etti

efkan-alaa

Artvin Cerattepe’de yapımı planlanan altın madenine karşı 240 gündür süren nöbet ve yıllardır süren direnişe yönelik Cengiz Holding tekrar saldırıya geçti. Bugün (16 Şubat) öğle saatlerinde gerçekleşen saldırının ardından dün geceden beri nöbet alanına çıkan yolu araçlarıyla kapatarak bekleyen halkın yanında olan CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan açıklama yaptı.

Bayraktutan açıklamada, Cerattepe’ye dair bütün bakanları ikna ettiğini bir tek İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı ikna edemediğini ifade ederek Ala’nın konu hakkında “Vurun geçin” dediğini iddia etti. Bayraktutan “Bütün bakanları ikna ettik. İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı ikna edemedik. ‘Vurun geçin’ demiş bakan. Herkes ikna oldu bir o ikna olmadı. Kendisine bir şey söylemiyorum buradan. Parlamentoya gidince kendisiyle görüşeceğim” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -