Kuzey Teve

DR. IŞIK ÖZKEFELİ; “DİYANET İHANET İÇERİSİNDEDİR! UYARIYORUZ…”

DR. IŞIK ÖZKEFELİ; “DİYANET İHANET İÇERİSİNDEDİR! UYARIYORUZ…”
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
30 views
03 Ocak 2021 - 12:24
Spread the love

DR. IŞIK ÖZKEFELİ; “DİYANET İHANET İÇERİSİNDEDİR! UYARIYORUZ…”

Türkiye Diyanet Vakfı, Diyanet İşleri Başkanlığının faaliyetlerine destek olmak için 1975 yılında dönemin Diyanet İşleri Başkanı Dr. Lütfi Doğan, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Dr. Tayyar Altıkulaç tarafından kurulmuş bir kurumdur. 

Mehmet Rebii Özdemir

SAMSUN- ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli Diyanet İşleri Başkanlığını asıl işlerini yapmaya davet ediyoruz diyerek bir açıklamada bulundu.

Dr.Özkefeli, açıklamasında şunları ifade etti. “Türkiye Diyanet Vakfı’nın İslam Ansiklopedisi’nde skandal tanımlar yer aldığını bugün üzülerek görmekteyiz. Türkiye Diyanet Vakfı yayını olan Kitapta, Atatürk ve Kuvay-ı Milliye kuvvetleri için ölüm fetvası çıkaran Şeyhülislam Dürrizade Abdullah için “Beyefendi”; Sevr Anlaşması’nı destekleyen, “Yunan ordusu halifenin ordusudur, asıl kafası koparılacak mahlûkat, Ankara’dadır” diyen Şeyhülislam Mustafa Sabri için “Efendi” tabiri kullanılmıştır.  Bu tabirlerin kullanılması; Büyük Atatürk’ün kurduğu bir CUMHURİYET Kurumu olan Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı bir kurumun Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine ihanetidir” dedi. 

DİB,  ATATÜRK’E KARŞI İHANET ve KARALAMALARININ BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ…

ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli açıklamasını şöyle sürdürdü. “Vatan hainliğiyle suçlanan her iki ismin Atatürk ve Milli Mücadele’ye yönelik hakaret ve iftiralarına tek kelime yer verilmezken; Mustafa Sabri için sadece ‘Milli Mücadele hareketinin karşısında yer almakla isabetsiz bir yol izlemiştir” ile “Bazen haksız suçlamalarda bulunarak yanlış sonuçlara varmıştır” denildi. TDV İslam Ansiklopedisi’nde, Mustafa Sabri  ‘çağdaş İslam düşünürleri arasında’ gösterildi. Kitapta Dürrizade’nin, Atatürk ve Kuvay-ı Milliyeciler’e yönelik ölüm fetvasına ise üstü kapalı değinildi. Ve şu ifadelere yer verildi:

“İstanbul’da Damad Ferid Paşa kabinesi Anadolu hareketine karşı sert bir tavır takınmış, Abdullah Beyefendi daha temkinli davranmışsa da Damad Ferid hükümetinin Kuvayı Milliye aleyhine çıkarmış olduğu beş fetvayı imzalaması ile tavrını ortaya koymuştur.’ Diyanet İşleri Başkanlığı ve kurumlarının Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine karşı yaptığı hakaret, ihanet ve karalayıcı davranışlarına bir yenisinin daha eklendiğini üzülerek görmekteyiz.  Halen Türkiye Cumhuriyeti’nin bir kurumu ve memurları statüsünde olan Diyanet İşleri Başkanlığının ve kurumlarının, Vatan Hainlerini anmaları ve yüceltmeleri bizlerce kabul edilemez” şeklinde açıklamada bulundu. 

DİB BAŞKANINI TÜRK MİLLETİNDEN ÖZÜR DİLEMEYE ve İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ…

Samsun ADD Şube Başkanı Dr. Özkefeli açıklamasının son bölümünde şunları ifade etti. “Diyanet İşleri Başkanlığı makamına siyasi iktidarca atanan ve daha öncede “imamlar siyaset yapsın” diyerek yüce din duygularının siyasete alet etme niyetini açıkça ifade etmiş bulunan şahsın ve kurumlarının, Atatürk’ü hedef almaları; Diyanet İşleri Başkanı’nın sahip olduğu zihniyetin açık tezahürüdür. Atatürkçü Düşünce Derneği ve şubeleri olarak; Ayasofya’nın ibadete açılması sırasında, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Türk Toplumunun ortak değeri olan Atatürk’e minberden lanet okuması hakkında suç duyurunda bulunmuştuk ve takipçisiyiz.

Bugün TDV’nın bir kitabında ‘’beyefendi, efendi’’ diye hitap edilen, Vatan Hainlerinin oluyor olması Cumhuriyete ve kazanımlarına yapılan bir suçtur. Diyanet İşleri Başkanlığının gaflet ve delalet içinde olduğunun bir delilidir. Kurucu felsefeye, kurucu kadrolara ihanet, önce devletin sonra da milletin sonunu getirir bir defa daha Uyarıyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve kurumlarını; ATATÜRK’e olan bağlılığını, sevgisini, hürmetini birçok kez açıkça ortaya koymuş olan Türk milletinden özür dilemeye ve derhal istifaya çağırıyoruz. Tekrar tekrar söylüyoruz ki hilafet, saltanat, Sevr heveslilerine meydanı boş bırakmayacağız. Demokratik ve yasal haklarımızı sonuna kadar kullanarak mücadelemizi sürdüreceğiz. Eylem ve söylemleriyle suç işleyen, Diyanet İşleri Başkanlığı ve kurumları Anayasa ve kuruluş kanunlarına ihanet içerisindedir ve kapatılmalıdır” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -