Kuzey Teve

Doktor hatasını böyle savundu: Terörden tutukluymuş

Doktor hatasını böyle savundu: Terörden tutukluymuş
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
77 views
03 Ocak 2021 - 12:58
Spread the love

 Ameliyatı gerçekleştiren Doktor Eren Dağ, kendini “Öğrendiğim kadarıyla mahkûm terörden tutukluymuş. Kendisi DHKP/C’li. Çıkar amaçlı böyle bir şey yapıyor” diye savundu.

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre, Bolu F Tipi Cezaevi’nde hükümlü Duran Kıvanç sol kasığındaki ağrılar nedeniyle Bolu İzzet Baysal Hastanesi’ne kaldırıldı. Fıtık nedeniyle şiddetli ağrı yaşayan Kıvanç’ı muayene eden doktor ameliyata karar verdi. 20 Haziran tarihinde ameliyata alınan Kıvanç, sol kasığındaki ağrıların geçmediğini ayrıca sağ kasığında da ağrı olduğunu fark etti.

Ameliyat bölgesine bakınca sol taraftaki fıtığı yerine sağ kasığından ameliyat edildiği ortaya çıktı. Ameliyatı gerçekleştiren Bolu İzzet Baysal Hastanesi’nde görevli Genel Cerrahi Hastalıkları Uzmanı Eren Dağ, sağ tarafta da bir fıtık olduğunu öncelikle onu aldığını söyleyerek, “Öğrendiğim kadarıyla mahkûm terörden tutukluymuş. Kendisi DHKP/C’li. Çıkar amaçlı böyle bir şey yapıyor” dedi. Kıvanç, tüm yaşadıklarını anlatan bir dilekçe yazarak şikâyetçi oldu.

Kıvanç şikâyetini Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdi. Kıvanç, yetkililere yolladığı dilekçede geçirdiği bir ameliyatın ardından sol kasığında şiddetli ağrının başladığını aktararak, “Ağrılarım şiddetlenince cezaevinin revirine çıkarıldım. Hastaneye sevk edildim. Bir hafta sonra hastaneye götürüldüm. Doktor Eren Dağ, tarafından sol kasığıma el ile muayene yapıldı. Ultrasona götürüldüm. Daha sonra ise cezaevine getirildim” diye anlattı.

“SOL TARAFIMDA OLDUĞUNU SÖYLEDİM, UYANDIĞIMDA ACIYI SAĞ TARAFIMDA HİSSETTİM”

Bir hafta sonra ise cezaevi görevlilerinin koğuşa gelerek doktorun ameliyat önerdiğini aktardıklarını belirten Kıvanç, “Ameliyat için 19 Haziran’da hastaneye yatırıldım. Doktor Eren Dağ, kaldığım odaya gelerek elle sol kasığımı muayene etti. Sabah ameliyat olacağımı söyledi. Ameliyata alınacağım sırada hemşire rahatsızlığımın ne tarafta olduğunu sordu. Sol tarafımda olduğunu söyledim. Uyandığımda ise sağ tarafımda acı hissediyordum. Hemen kontrol ettim. Ameliyatın sağ tarafa yapıldığını gördüm” diye konuştu.

“HAFTAYA YİNE GEL”

Sağ tarafından ameliyat edilmesini öğrenmesiyle hemen doktoru çağırdığını belirten Kıvanç dilekçesinde özetle şu ifadelere yer verdi:

“Doktora yanlış yerden ameliyat etmişsiniz dedim. ‘Ameliyattan önce sen hemşireye sağ taraftan ağrım var demişsin. Ben de sağdan ameliyat ettim’ dedi. Ancak ameliyatın başından sonuna kadar bana refakat eden, güvenliğimden sorumlu asker de beni doğruladı. Bunun üzerine Eren Dağ, ‘Olsun sağda da fıtık vardı. Almış olduk haftaya bir daha gelirsin soldan ameliyat ederiz. Ameliyattan çıkan parçayı patolojiye gönderdim. Sağda da fıtık olduğu tespit edilir’ diyerek cevap verdi. Sağ kasığımda hiç bir şekilde rahatsızlık hissetmiyordum. Her şey yazılı raporlarla ortadadır. Sağ kasığımda bir fıtık yoktu ama olsa dahi bu Eren Dağ’ı aklamaz. Gerekli soruşturmanın açılmasını, maddi, manevi olarak mağduriyetimin giderilmesini, sorumlu kişilerin cezalandırılması yönünde Türk Tabipleri Birliği’nce gereğinin yapılmasını talep ediyorum.”

“BEN GÖRÜRÜM”

Doktor Eren Dağ, Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada, mahkûmun ameliyatını lokal anestezi ile gerçekleştirebileceğini ancak mahkûmun bunu istemediğini belirtti. Dağ, “Mahkûm savcılığa yazdığı dilekçede maddi, manevi zararından bahsetmiş. Amacı ortadadır” dedi. “Hakkınızda bir soruşturma mı açıldı? Mahkûmun savcılığa yazdığı dilekçeden nasıl haberdar oldunuz” gibi sorularımıza cevap vermekten kaçınan doktor Eren Dağ, “Ben görürüm” demekle yetindi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -