Kuzey Teve

Devrimci solcular bastı

Devrimci solcular bastı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
52 views
03 Ocak 2021 - 12:49
Spread the love

 

Devrimci solcular bastı

Solcular, DSİP öncülüğünde gerçekleştirilen “Suriye Devrimi ile dayanışma” konferansına müdahale etti.

Gülen Cemaati’nin kumpas operasyonlarına destek veren, 12 Eylül 2010 yılındaki referanduma “Yetmez Ama Evet” diyerek destek veren DSİP’in, ÖSO’culara destek vermek yaptıkları konferansı solcular bastı.

Taksim’deki Cezayir Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilmesi planlanan “Suriye Devrimi ile dayanışma” isimli konferansa katılmak ve salona girmek isteyen solcular engellendi. İçeri girişleri engellenen solcular, “Suriye’ye yönelik emperyalist müdahale başlayalı 6 yıl oldu. 6 yıldır cihatçıların ve ÖSO çetelerinin yanında saf tutuyorsunuz. Kadınlar ve çocuklar Suriye’de bir sigara parasına satılıyor. Dayanıştığınızı söylediğiniz Suriye halkı kim, hangi Suriye devriminden bahsediyorsunuz? ” sözleriyle etkinliğe müdahale etti. Etkinlik düzenleyicileri ise bu sözlere, “Siz katilsiniz, ırkçısınız. Dışarı çıkın” şeklinde yanıt verdi.

İçeri girme ısrarlarını sürdüren solcu grup, “Cihatçı katillerden ‘devrimci’ yaratan orta oyununu ve emperyalistlerin alçakça oyunlarını bozmak devrimciliğin bir gereğidir. Kafa kesen, insanları diri diri yakan, kalp yiyen ve kadınları insan pazarlarında satanların yaptıklarını ‘devrim’ diye savunanlar ne yazık ki halk düşmanlığının örneğini sergilemektedir. Bizler cihatçı katillere karşı direnen Suriye halkının yanındayız” açıklamasını yaptı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -