Kuzey Teve

DEREPAZARI BELEDİYESİ ÇALIŞANLARININ SOKAK HAYVANLARINDAN KÖTÜ MUAMELE

DEREPAZARI BELEDİYESİ ÇALIŞANLARININ SOKAK HAYVANLARINDAN KÖTÜ MUAMELE
80 views
02 Şubat 2023 - 9:18
Spread the love

GENÇAĞA KARAFAZLI

Rize’nin Derepazarı Belediyesi çalışanlarının başıboş sokak hayvanlarının toplanması sırasında bir köpeği araca zorla bindirme görüntüleri hayvanseverlerin tepkisini çekti. Derepazarı Belediyesi ise saldırgan ve küpesiz sokak hayvanlarının kısırlaştırma işlemi için toplandığı açıklamasını yaptı. Bu açıklamaya tepki gösteren İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz ise telef edilen tavukların fotoğraflarını paylaşarak “Köpekleri toplayıp İkizdere’ye veya dağın başına bırakmayın bu suçtur, bu vicdansızlıktır, gerekirse konuyu yargıya taşıyacağız” dedi.

Olay dün Rize’nin Derepazarı ilçesinde yaşandı. Belediye çalışanlarının bir araca zorla bindirmeye çalıştıkları köpeğin araca binmemek için direnmesi ve araçtan kaçmaya çalışması üzerine, aracın içerisine fırlatılarak atılması ve araçta bulunan kafese girmesi için sert müdahale edilmesine ilişkin görüntüler sosyal medyaya yansıdı. Hayvanseverler ve İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, yaşananlara tepki gösterdi.

“VATANDAŞLAR ŞİKÂYET ETTİ, TEDAVİ İÇİN İKİZDERE İLÇESİNE GÖTÜRDÜK”

Derepazarı Belediyesi ise sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Vatandaşlarımızdan gelen yoğun şikâyetler üzerine ilçe merkezinde saldırgan olduğu tespit edilen, sahipsiz ve küpesiz birkaç sokak hayvanı, kısırlaştırma ve tedavi edilmeleri için İkizdere hayvan barınağına götürülmek üzere toplanılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

“BU YAPTIĞINIZ SUÇTUR VİCDANSIZLIKTIR İKİZDERE’YE BU HAYVANLARI BIRAKMAYIN”

Derepazarı Belediyesi’nin bu açıklaması üzerine İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz de sosyal medya hesabından köpeklerin saldırısı sonrası telef olan tavukların fotoğrafını paylaşarak şunları kaydetti:

“Değerli komşu belediye yetkilileri, lütfen kendi mahallelerinizden, sokaklarınızdan topladığınız sokak hayvanlarını İkizdere sınırları içine bırakmayın, bu suçtur ve vicdansızlıktır kusuruma bakmayın ama sorumsuzluktur. Sözlü olarak hep uyardım kamera kayıtları elimizde artık tahammülümüz yok. Bizler nasıl bu konuda elimizi taşın altına sokuyorsak sizler de bu sesiz canlar konusunda elinizi taşın altına sokmalısınız yani toplayıp bir kamyonete doldurup dağın başına veya İkizdere’ye artık bırakmayın. Etik olmaz diye tutanak tutup yargıya taşımadık ama artık gereğini yapacağız. Sahipsiz bir şekilde dışardan kamyonetle getirilip bırakılan bu sokak hayvanları kendilerine alan bulmak için şenlik olan mahallelerimizde yoğunlaşıyor ve sonuç fotoğraflarda gördüğünüz durum. Vatandaşın kümesine girip 12 tavuğunu telef etti. Elimdeki kamera kayıtlarını vatandaşa verip sizler hakkında dava mı açtıralım? Komşu belediye yetkilileri artık bu davranışlardan vazgeçsin lütfen.”

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -