Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Deniz “CHP iktidarında adaletli davranacağız herkesin hukukunu savunacağız”

Deniz “CHP iktidarında adaletli davranacağız herkesin hukukunu savunacağız”
313 views
12 Ocak 2022 - 16:04
Spread the love

CHP Rize il Başkanı Saltuk Deniz 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle Rize’de görev yapan ulusal ve yerel gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Deniz kahvaltıda ,basın ve ifade özgürlüğüne yönelik uygulamaların karşısında olduğunu açıkladı.

“ÖZGÜR BASININ YANINDA OLACAĞIZ”

Gençağa Karafazlı

RİZE – 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, partisinin il ve ilçe yöneticileriyle birlikte Rize de görev yapan ulusal ve yerel gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelerek yerel ve ulusal konularda gazetecilerle sohbet etti.

10 Ocak gazeteciler gününü vatandaşların sesini, sıkıntısını duyurmak, sorunlarını dile getirme günü olarak değerlendiren CHP il başkanı Saltuk Deniz, Her gazetecinin bir siyasal görüşü olabileceğini ancak gazetecinin görevi gerçeği öbjektif bir şekilde kamuoyuna aktarmak olduğunu belirterek şunları söyledi;

“KORKMADAN HABER YAPMAK GEREK”

“Vatandaşın hakkını koruyabilecek tek şey, vatandaşın sorununu dile getirebilecek tek kurum basındır, gazetecilerdir. Ne kadar özgür kalırsanız ne kadar kaleminizi özgür kullanırsanız toplumda da gazetecilik mesleğinin o kadar saygınlığı olur. Kısacası basın özgür olmalı.

Rize’yi bu konuda şanlı bir yer olarak görüyorum. Arkadaşlarımız sağ olsunlar yapabildikleri ölçüde, bulundukları koşulları zorlayarak her türlü muhalif sesi vatandaşlara dile getirmeye çalışıyorsunuz. Bizlerin de amacı bu tür şeylere katkı sunmaktır. Korkmamak gerekiyor. Çekinmemek gerekiyor. Var olan her türlü sorunu dile getirmek gerekiyor. Çünkü bunu yaptığınız süreçte hem ekonomik yönden alacaklarınızı almış olursunuz. Hem sosyal anlamda yasal olarak haklarını almış olursunuz diye düşünüyorum.” Dedi

 “BİRÇOK GAZETECİNİN ÖZLÜK HAKLARI GASP EDİLİYOR”

Gazetecilerin yapacağı her türlü çalışmalara destek vereceğini dile getirten Deniz, Rize’ de bir yerel basın Çalış tayı düzenlemek istediklerini bunu gazetecilerin öncülüğünde kurulacak bir komisyon tarafından yapılmasını istediklerini ve böyle bir çalışmaya her türlü maddi desteği de sağlayacaklarını ifade etti.

Rize’ de çok sayıda gazeteci olduğunu çoğunun sosyal hakları, sosyal güvenlik hakları vesaire bir sürü haklarda sıkıntı çektiğini, haklarının yendiğini bu sorunlarını daha çok dile getirilmesi için böyle bir çalıştayın yapılması gerektiğini düşündüklerini kaydetti.

“HERKESİN HAK VE HUKUKUNU KORUYACAĞIZ”

CHP iktidarında  Devlet bürokrasisinde görevden almalar söz konusu olacak mı şeklinde bir soruya CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz ,CHP iktidarında hiçbir devlet görevlisini politik nedenlerle yerinden etmeyeceklerini ,laikiyle çalışan her insanın her görevlinin kendileri için önemli olduğunu kesinlikle kurumlarda politik ilişkiler içerisinde işlerin yürütülmesine müsaade etmeyeceklerini her şeyin yasa ve hukuk çerçevesinde yürütülmesinden yana  ve adil olacaklarını herkesin hak ve hukukunu koruyacakları şeklinde cevapladı.

Deniz ,CHP iktidarında basın ve ifade özgürlüğü önündeki tüm engelleri kaldıracaklarını halkın haber alma ve yayma hakkını koruyan gazetecilerin her koşulda yanlarında olacaklarının altını çizdi.

Kahvaltıdan detaylar.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -