Kuzey Teve

Dayakçı zabıta müdürüne ilişkin şaşırtmayan bilgiler ortaya çıktı

Dayakçı zabıta müdürüne ilişkin şaşırtmayan bilgiler ortaya çıktı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
84 views
03 Ocak 2021 - 12:57
Spread the love

 Bir zabıta memurunu dövmesiyle gündeme gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali’nin “akçeli işleri” ortaya çıktı.

Bir zabıtaya tokat atarak bayılmasına neden olan ve olay sonrası gelen tepkiler nedeniyle görevden alınan Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali’nin “akçeli işleri” ortaya çıktı.

Cumhuriyet‘ten Hazal Ocak‘ın haberine göre, Karali’nin, kardeşi Serdar Karali’yle birlikte Balat’ta tarihi bir binada işlettikleri kafeye ortak olduğu öğrenildi. CHP’li meclis üyeleri tarihi binanın aslına aykırı restore edildiğine ve yeşil alanda kapalı mekân oluşturulduğuna dikkat çekerek, “Reina’yı ve kaçak yapıları yıkan zabıta müdürü kendi kafesini yıkmamış” dedi. Koruma Kurulu’na ve İBB’ye başvuracaklarını açıklayan CHP’li üyeler suç duyurusunda da bulunacaklarını belirtti. 

CHP’li meclis üyesi Hüseyin Sağ, Tayfun Karali ailesinin Balat’taki tarihi yapıyı önce Vakıflar’dan kiraladığını ve daha sonra binayı Karaköy Kahvecisi adlı kafeye kiraladığını belirtti. Sağ, “Tayfun Karali, kardeşi üzerinden binanın kârına da ortak” iddiasında bulundu. Sağ, tarihi binaya ilişkin de şu tespitlerde bulundu:

* Tarihi binanın içine kartonpiyer spotlu ışık ve alçıdan bir tavan yapılmış.

* Duvarlara duvar kâğıdı kaplanmış.

* Binanın ön tarafındaki yeşil alanda kapalı bir alan oluşturulmuş. Sağ, “Buradan herhalde Fatih Belediye Başkanı da geçiyordur belki Mevlüt Uysal da geçiyordur. Burası herkesin kullandığı bir yol. Kimse görmese zabıtanın zaten görmeme şansı yok” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -