Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Cumhuriyet’te istifa depremi

Cumhuriyet’te istifa depremi
295 views
22 Aralık 2021 - 15:51
Spread the love

Cumhuriyet gazetesinde istifa depremi yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Anadolu muhabirleri Cumhuriyet’le yollarını ayırdıklarını açıkladı.

Cumhuriyet gazetesinde istifalara her gün bir yenisi ekleniyor. Son olarak Anadolu muhabirleri Cumhuriyet’le yollarını ayırdıklarını açıkladı.

Cumhuriyet 8 çalışanının işine geçtiğimiz aylarda son vermiş sonrasında Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya’nın da görev yeri değiştirilmişti. Küçükkaya bu duruma tepki göstermiş ve istifa etmişti.

Hemen sonrasında Yayın Koordinatörü Serkan Ozan, Yazı İşleri editörü Cafer Kurt, Muhabir Hazal Ocak, Yazar Mustafa Kemal Erdemol, Portal Sorumlu Haber Müdürü Ozan Alper Yurtoğlu, Görsel Yönetmen Münevver Oskay ve Editör Bilal Çelik gazeteden ayrıldıklarını açıklamıştı.

Haber Merkezi Müdürü Murat Hantaş, Yazı İşleri Politika Editörü Alper İzbul, Gece Yazı İşleri Müdürü Ayça Demir ve Birinci Sayfa Editörü Murat Ataş gazeteye veda etti.

“EMEĞE SAYGININ OLMADIĞI YER…”

Cumhuriyet’in Anadolu muhabirleri de gazeteyle yollarını ayırdıklarını açıkladı.

Zonguldak’tan Ali Ayaroğlu, Mersin’den Abidin Yağmur, Amasya’dan Mehmet Menekşe, Yalova’dan Faruk Kırtay, Tokat’tan Şavaş Kalkan ve Çorum’dan Seyfettin Mete son dönemde Cumhuriyet’te yaşananları üzüntüyle izlediklerini belirterek şöyle devam etti:

“Bugüne kadar biz Anadolu muhabirlerine hiçbir telif hakkı ödenmeden görev yaptık. Geçmişte ödenen telif haklarımız gerekçesiz bir şekilde kesildi. Anayasal haklarını kullanan gazete emekçileri işten atıldı. Şu an 20’ye yakın gazete emekçileri işsiz. Emek mücadelesinde gazete çalışanlarının yanında yer alan Aykut Küçükkayı’yı selamlıyoruz… Cumhuriyet emekçileri ile yaşayacaktır. Emeğe saygının olmadığı yerde bizim bulunmamız mümkün değildir.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -