Kuzey Teve

Coşkun Özbucak’ın ‘SEVGİ YEŞERTİR UMUDU’ şiir kitabı çıktı

Coşkun Özbucak’ın ‘SEVGİ YEŞERTİR UMUDU’ şiir kitabı çıktı
186 views
29 Kasım 2022 - 11:46
Spread the love

Mitinge Karşı Miting, Üzülme Güneş Yeniden Doğacak, Tünelden Çıkış adlarında deneme; Ordu’da İnsan Manzaraları adıyla röportaj ve Dilek Ağacı adıyla da öykü türünde beş kitabı yayımlan Coşkun Özbucak bu kez şiir kitabıyla okuyucularla buluşacak.

Yayımlanan şiir kitabı için 02 Aralık 2022 tarihinde imza günü düzenleyeceğini belirten Özbucak, şiire yönelişi hakkında şunları söyledi, “Bir arkadaşımın “Neden şiir yazmıyorsun? Kimi yazılarını alt alta getirdiğimizde şiir oluyor. Şiir yazmalısın.” dedi. Şiir yazmayı hiç düşünmemiştim. Neden olmasın, diyerek yazmaya başladım. Yazdıklarımı çevremde arkadaşlara okuttum. Eleştirilerini aldım. Özellikle Perşembe Lisesi’ndeyken bize çok katkısı olan Edebiyat Öğretmenimiz Eyüp Sağesen’e teşekkür ediyorum. Sert eleştirileri ve övgüleriyle katkısı büyük oldu. Şiir yazmanın zorluğunu herkes kabul eder. Üzerinde çalışmalarını tamamladığım şiirlerimden bir bölümünü “Sevgi Yeşertir Umudu” adıyla dosya haline getirdim. Yayınevine sundum, yayımlama kararı verildi. Umarım okurlar tarafından da beğenilir.”

Şiirlerinin sevgi, umut ve direnç üzerine olduğunu vurgulayan Özbucak, “Sevgi umudu yeşertir; umut da direnci. Direnç özgürlüğü; özgürlük de barışı yeşertir, diyorum. Temel, sevgi olduğuna göre yüreklerde sevgi eksik olmamalı anlayışındayım. Şiirlerimi de bu bakış açısıyla yazdım.” dedi.

Coşkun Özbucak “Sevgi Yeşertir Umudu” adlı şiir kitabı için imza gününü 02 Aralık 2022 Cuma günü saat 16.00-19.00 arasında Atlıhan Otel’de (Ordu Büyükşehir Belediyesi yanı) gerçekleştirecek.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -