Kuzey Teve

Çocuklarına Erdoğan’ın ismini veren baba dava açıyor

Çocuklarına Erdoğan’ın ismini veren baba dava açıyor
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
56 views
03 Ocak 2021 - 11:32
Spread the love

 Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisi nedeniyle, 16 yıl önce doğan ikizlerine ‘Recep Tayyip’ ve ‘Tayyip Erdoğan’ adını veren vatandaş şimdi çok pişman. O isimleri değiştirmek için dava açıyor

“MAĞDUR”KEN SEVMİŞTİ

Malatyalı ayakkabıcı İsmail Özer, çocukları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini vermenin pişmanlığını yaşıyor.

Millet gazetesinden Ufuk Köroğlu’nun haberine göre, İsmail Özer, hayranı olduğu Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkanıyken okuduğu şiir nedeniyle 10 ay hapis cezasına çarptırılınca çocuklarına onun ismini vermeye karar verdi.

İkizleri 12 Mart 1999’da doğan Özer, hapse atılan Erdoğan’a olan sevgisinden dolayı, çocuklarına “Recep Tayyip” ve “Tayyip Erdoğan” adlarını verdi. Hapse girip çıkan Erdoğan, yıllarca başbakanlık yaptı.

OY VERDİĞİNE DE PİŞMAN 

2004’te ikizleri ziyaret eden Erdoğan, altın taktı. Daha sonra sünnet törenlerine bile katıldı. Özer de, Erdoğan’ın vefat eden annesi için evde mevlid okuttu. Ancak zamanla durumlar çok değişti. Bu süreçte işsiz kalan Özer, Erdoğan’a oy verdiğine de, çocuklarına onun adını koyduğuna da çok pişman oldu. Bugün Cumhurbaşkanı olan Erdoğan’ı yaşadığı sefaletin sorumlusu gören Özer, çocuklarının ismini değiştirme kararı aldı. Dava açmaya hazırlanıyor.

DAVA HARCINI YATIRAMADI

İsim değişikliği talebiyle Nüfus Müdürlüğü’ne giden İsmail Özer’e, bunun için dava açması gerektiği söylendi. 900 liralık harç bedelini temin edebilirse dava açacak.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -