Kuzey Teve

CHP’li vekil Artvin’de açlık grevinde!

CHP’li vekil Artvin’de açlık grevinde!
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
44 views
03 Ocak 2021 - 11:44
Spread the love

 NESLİHAN KOÇASLAN / GERÇEK GÜNDEM HABER MERKEZİ –Artvin Cerattepe’de madene karşı tepki göstererek bir araya gelen ve gece de nöbet tutan binlerce kişiye sabah müdahale başladı. CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan da bu sabah Artvin Valiliği önünde oturma eylemine ve açlık grevine başladı.

www.gercekgundem.com’a konuşan Bayraktutan Artvin Cerattepe’deki vahşetin insanlık dışı olduğunu vurgulayarak Cerattepe’deki vahşet bitmeden bu direnişin bitmeyeceğini belirtti. Bayraktutan; “Artvin şirazesinden çıktı. Bombalayıp duruyorlar bizi. Artvin’i yok etmeye çalışıyorlar. Biz buradayız gitmeyeceğiz” dedi. 

AÇLIK GREVİNE BAŞLADI

Bayraktutan; Artvin Cerattepe’de yaşanan olağan üstü olayları ve Hukuk dışı uygulamaları protesto etmek için oturma eylemine ve açlık grevine başladığını anlattı ve buradaki çığlığın tüm Türkiye’ye yayılacağını söyledi.

Uğur Bayraktutan, “Göğe komşuyuz, madene karşıyız dilimizde Atabarımız yüreğimiz de Artvin’imiz vazgeçilmez bir haldeyiz. Direnmekteyiz, dirilmekteyiz” diye konuştu.

Artvin halkının bir arada durduğunu ve bu duruşun işleri zorlaştırdığını belirten Bayraktutan, kendisine destek veren herkese teşekkür etti.

CHP’li Bayraktutan’a valilik önünde destek arttı. Valilik önünde eylem çığ gibi büyüyor:

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -