Kuzey Teve

CHP’den Trabzon’la ilgili flaş karar

CHP’den Trabzon’la ilgili flaş karar
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
44 views
03 Ocak 2021 - 12:04
Spread the love

 CHP Genel Merkezi, Trabzon’da kontenjan ataması yönteminden vazgeçti. Bunun yerine üyelerin talebi doğrultusunda eğilim yoklaması kararı alındı. 

CHP Genel Merkezi’nden Trabzon İl Başkanlığı’na gönderilen yazıda “Trabzon ilinde milletvekili adaylığı tespit işleminin, Genel Merkez kontenjanları kullanılmadan 29 Mart 2015 tarihinde, 31 Mart 2014 tarihi itibariyle seçim çevresine kayıtlı tüm üyelerin katılımı ile eğilim yoklaması yapılarak gerçekleştirilmesi uygun görülmüştür” denildi. 

Bu arada CHP Genel Merkezi, ‘eğilim yoklaması’nda Gözetmen ve Eğilim Yoklaması İl Kurul başkanı olarak CHP Grup Başkanvekili Levent Gök’ü görevlendirdi. 

İşte CHP Genel Merkezi tarafından Trabzon İl Başkanlığı’na gönderilen o yazı: 

İŞGAL SONA ERDİ

CHP Genel Merkezi’nin Trabzon’da kontenjanlı eğilim yoklaması kararına tepki gösteren ve parti binasını işgal eden İl Gençlik Kolları üyeleri, 8 gün sonra kontenjan uygulamasının kaldırılacağı yönündeki karar üzerine işgali sona erdirdi.

Genel merkezin yazısı üzerine 8 gün süren il başkanlığı işgalini sonlandıran CHP’li gençler adına açıklama yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Erdi Çakır, şunları söyledi:

“CHP Trabzon İl Başkanlığı yaklaşık bir haftadır Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğinde, bu partinin öz gücü olan gençlerde, yani partinin gerçek sahiplerindeydi. Üst yönetime emanet verdiğimiz partimizi, bir haftalığına geri almıştık. Gereklilik halinde CHP gençlik kollarının neler yapabileceğini Trabzon’dan tüm Türkiye’ye gösterdiğimizi düşünüyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Trabzon’dan yükselen demokrasi ve özgürlük çığlıklarına kulak vermiştir. Genel başkanımız dahi ön seçime girerek bizlerin demokrasiye olan inancını kat ve kat artırırken, örgütün özgücünü bir kez daha ortaya koymuştur. Bu hususta Genel Başkanımıza şükran ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

İl Başkan Yardımıcısı Reşit Saral ise, gençleri mücadelelerinden dolayı tebrik ettiklerini ve CHP’de demokrasinin gücünü bir kez daha ispadıkları için kendilerine müteşekkir olduklarını söyledi.

CHP’de istifa eden il ve ilçe yönetimleriyle milletvekili aday adaylarının istifalarının genel merkezde işlemi konulmadığı da vurgulandı. Trabzon’da milletvekili Volkan Canalioğlu ve diğer 17 aday adayının katılacağı eğilim yoklamasının 29 Mart Pazar günü yapılacağı belirtildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -