Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

CHP ,karda zamları protesto etmeye devam etti

CHP ,karda zamları protesto etmeye devam etti
259 views
15 Ocak 2022 - 20:08
Spread the love

CHP Rize il örgütü AKP hükümetinin yeni yılın ilk saatlerinde akaryakıt ve doğal gaz zammı yani sıra vatandaşların en temel ihtiyaçlarına yönelik yaptığı zamlara karşı başlattığı Protesto eylemleri yağmurda karda devam etti.

“HEPİMİZİN ORTAK NOKTASI HEPİMİZ ZAM MAĞDURUYUZ”

Daha önce Rize merkez ve bir çok ilçede “ZAMLARA HAYIR !BEZDUK ! DARLANDUK!” eylemleri düzenleyen CHP Rize il örgütü bugün Kalkandere ilçesinde alanlara çıktı.

Kalkandere’de düzenlenen protesto eyleminde konuşan CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz , AKP iktidarı  Tepeden tırnağa her şeye zam üstüne zam yapmaya devam ettiğini dile getirerek ; “Hepimiz ortak bir noktada buluşuyoruz. Çünkü hepimiz zam mağduruyuz.” dedi

Ekmeğin 3 tl olduğunu böyle devam ederse bir ekmeğin 6 lira olacağını belirten Deniz, tarımda her şeyin ithal edildiğini, çay üreten en önemli ülkelerden biri olmalarına rağmen , çayı bile çay üretmeyen ülkelerden aldıklarını  kaydetti. Doğalgaza, benzine , akaryakıta, una, kağıda, meyveye, sebzeye ve hemen hemen her şeye zam üstüne zam geldiğini vurgulayan Deniz;

” Elektriğe yüzde yüzden fazla zam yapılmıştır. Bu cumhuriyet tarihinde bir kalemde aynı anda yapılan en yüksek zamdır. Evde elektrik kullanmak büyük bir cesaret ister hale gelmiştir. Bu gidişle yakında Gaz Lambaları evimizdeki yerini alacaktır. Zamlar bu hızla Devam ederse de Mumlar baş köşeye oturacaktır.”

Asgari ücrete yapılan zamlar, memurlara, emeklilere , sgk, bağ kur emeklilerine yapılan zamların yeterli olmadığını dile getiren Deniz;

“Sonuçta Milyonlarca emeklimiz gene asgari ücretin çok altında maaş almaya mahkum edildi. Değerli Emeklilerimiz duyun, kulak verin ; Partimiz milletvekilleri tarafından Emeklilere en az asgari ücret tutarı olan 4.250 TL kadar ücret verilmesi önerimiz  Cumhur ittifakı üyeleri tarafından red edilmiştir. Artık zamlara karşı sesimizi daha çok yükseltmemiz gereklidir. Yoksa çok daha yüksek zamlarla karşı karşıya kalacağız. İnsanca yaşamak için taleplerimizi dile getirmek zorundayız.”

Yaşananların tek sorumlusu vardır oda AKP ve MHP’dir diyen Deniz, Kalkandere’den iktidara “zamları geri alın “diye seslendi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -