Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

CHP Erdoğan’a memleketinden seslendi “Sarayın elektiriklerini kesin halka ucuz elektirik verin”

CHP Erdoğan’a memleketinden seslendi “Sarayın elektiriklerini kesin halka ucuz elektirik verin”
201 views
09 Şubat 2022 - 12:08
Spread the love

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize il örgütü, akaryakıt, elektrik ve gübreye yapılan tüm zamları protesto etti.

Gençağa Karafazlı

CHP, DP bazı STK temsilcileri yanı sıra çeşitli demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri Rize de eski Atatürk meydanında İl özel idaresine ait binada aylardan beri asılı duran cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dev posteri altında bir araya gelerek AKP siyasi iktidarının yeni yılda yurttaşların en temel tüketim maddeleri ile Elektrik, doğal gaz ve Gübreye yapılan zamları protesto etti. Gerçekleşen protesto eyleminde basın açıklamasını CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz okudu.

Her gün karşılaşmış olduğu zamlardan etkilenen ve bezduk darlanduk, çarpılduk, yolda kalduk diyerek tepkilerini ve seslerini duyurmaya çalışan yurttaşlarla yeniden bir araya geldiklerini belirten Deniz, Sarayın iktidarı zam yapmaya doymadığını, Türkiye’yi ekonomik buhran ile yangın yerine dönüştürdüğünü ifade ederek şunları söyledi;

“HALK KAYBEDİYOR SARAY VE YANDAŞLARI KAZANIYOR”

“Elektrikten doğalgaza, akaryakıttan, harçlardan vergilere kadar her şeye durmaksızın zam yapılıyor. Hayat pahalılığı ile halk yoksullaştırılıyor. Vatandaşlarımızın pazar fileleri boş, tencereleri boş, cüzdanları boş. Kaybeden kim? 83 milyon! Peki ya kazanan? Saray ve yandaşları” dedi

“ŞİMDİDE SARAY “KADEMELİ ZAM KADEMELİ ZULÜM” DEVRYE SOKTU”

Enerji buhranının kahramanı Saray iktidarı, elektrik zamları ile “Kademeli Zam, Kademeli Zulüm” politikasını uygulamaya koyduğunu dile getiren Deniz, AKP iktidarının yaptığı zamların başrolünü AKP İlçe Başkanlığı gibi çalışan EPDK’nin üslendiğini üstlendi. Elektrikte kademeli soygunun mağdurları yine işçi, memur, emekli, çiftçi, esnaf oldu.

Saray iktidarı, elektrikte “kademeli tarife” adı altında Cumhuriyet tarihin en büyük zammını 1 Ocak günü yürürlüğe koydu. Şeytanın bile aklına gelmeyecek bu düzenlemeyle zamlı elektrik faturaları ile vatandaşı çarptılar. AKP’nin Kademeli Zam, Kademeli Zulüm” politikası artık uygulamada”

“SARAYIN ELEKTİRİKLERİNİ KESİN HALKIN ELEKTİRİĞİNİ UCUZLATIN”

Elektrik tarifelerinde Cumhuriyet tarihinin en büyük zamları hala yürürlükte olduğunu vurgulayan Saltuk Deniz, yurttaşların fahiş zamların, hayat pahalılığının altında hala ezildiğini, Saray iktidarı tarife oyunlarıyla kendi yaptığı zamların üstünü örtmeye çalıştığını ifade ederek , açıklamasını şu sözlerle tamamladı;

“Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir kez daha söylüyoruz;

“Elektrik insan hakkıdır, ulaşılabilir ve insani yaşam koşullarında ödenebilir bir ücreti olmalıdır!”Kara Kış Fonu derhal kurulmalı ve dar gelirli vatandaşlarımıza fatura desteği sağlanmalıdır. Elektrik ve doğalgazda fahiş zamlar derhal geri çekilmeli, KDV ve ÖTV’nin hiç değilse kış aylarında sıfırlanmalıdır. Aralık 2021 – Ocak 2022 döneminde vatandaşlarımızdan tahsil edilen yüzde 127’ye varan fahiş zamlı elektrik tüketim bedelleri iade edilmelidir.

2021 Yılında Tonu 2.600 TL olan Gübre fiyatlarının 11000 TL.ye çıktığını görüyoruz. Bu Gübre fiyatlarıyla vatandaşlarımız Çayına gübre atma şansı bulunmamaktadır.

Bu nedenle Gübre Fiyatları düşürülmeli ve Çay Müstahsile Gübre Fiyat desteği verilmelidir. Halkımıza buradan bir kez daha söz veriyoruz. İktidarımızda ekonomik buhrana da enerji buhranına da tümüyle son verecek tüm adımları atacağız. Bu zor günleri hep birlikte geride bırakacağız. Aydınlık günleri hep birlikte kuracağız. Bir kez daha sesleniyoruz. Sarayın elektriklerini kesin, halkın elektriklerini ucuzlatın”

Zamları protesto eylemine bazı kadınların çocuklarıyla katılması dikkat çekti.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -