Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ÇGD’den heykel ve resim sergisi

ÇGD’den heykel ve resim sergisi
197 views
19 Mart 2022 - 11:44
Spread the love

Çağdaş Gazeteciler Derneği, 1 Nisan’da Ankara’da düzenleyeceği resim ve heykel sergisinde gazetecileri ve sanatçıları bir araya getirecek.

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), 1 Nisan’da Ankara’da düzenleyeceği resim ve heykel sergisinde gazetecileri ve sanatçıları bir araya getirecek. ÇGD tarafından sergiye ilişkin yapılan açıklamada, “Toplumcu ve dayanışmacı anlayış, mesleğimiz gazetecilik başta olmak üzere hemen hemen her alanda özgürlüklerimiz, hedef alınarak yok edilmeye çalışılmakta. Eleştirel ve tepkisel duruşların; değil varlıklarının kabullenilmesi, seslerini duyurmaları, bir araya gelmeleri bile sınırlandırılmak istenmekte” denildi.

Gazetecilerin, sağlık emekçilerinin ve sanatçıların tehditle susturulmasına karşı durmanın tek yolunun birliktelik olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Gazeteciliği, habercilikle sınırlı bir meslek olmanın ötesinde toplumsal dönüşümlerin ve dayanışmanın öznesi gören bir meslek örgütü olarak, özgür ve üretken fikirlerin neşet ettiği her anlayışla dayanışmamızı güçlendirerek sürdürmekteyiz. Toplumsal mücadele ve birlikteliğin birleştiricisi argümanlarından sanat ve sanatçılarla bir araya gelmenin, ortak faaliyetler gerçekleştirmenin günümüz itibariyle özel anlamı taşıdığı kuşku götürmez bir gerçek.

Bu bağlamda Çağdaş Gazeteciler Derneği olarak, resim ve heykel sanatçılarımızın katkılarıyla ‘Çağdaş Gazeteciler ile Çağdaş Sanatçılar Buluşması’nın ilkini hayata geçiriyoruz. Çankaya Belediyesinin desteğiyle Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezinde düzenleyeceğimiz sergimizi, 1 Nisan 2022 Cuma günü saat 17.00’de eser sahipleri ve gazetecilerin katılımıyla açacağız. Sergimiz 12 Nisan 2022 tarihine kadar gezilebilecek” (Ankara/EVRENSEL)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -