Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Cervatoğlu “CHP Belediyesi çalışmasın diye cezalandırılmak isteniyor”

Cervatoğlu “CHP Belediyesi çalışmasın diye cezalandırılmak isteniyor”
299 views
21 Ocak 2022 - 2:55
Spread the love

Vakıflar Genel Müdürlüğü Fındıklı belediyesine açtığı ecrimisil davası bugün Pazar adliyesinde görüldü. Fındıklı belediye başkanı Cervatoğlu, Fındıklı halkını cezalandırmak için açılmış bir dava diyerek tepki gösterdi.

Gençağa Karafazlı

RİZE– Rize’nin Fındıklı Belediyesi’nin kullandığı vakıflar bölge müdürlüğüne ait arazinin ecrimisil bedelini, AKP’li başkanın seçimi kaybetmesi üzerine CHP’li belediyeden istedi.

Belediyenin bahse konu alanlarla ilgili ne kamulaştırma bütçesi nede takas yapacak arazisinin olmadığını ifade eden Fındıklı belediye başkanı Ercüment Şahin Cervatoğlu , Vakıflar Genel müdürlüğü Fındıklı halkına rağmen gerek mezarlığı ve 100 yıldan beri kullandığı yolu ,Devlet tarafından yapılan şehit mezarlığını kaldırmak istiyorsa buyursun kaldırsın sözleriyle tepki gösterdi.

“AKP BELEDİYESİ KAYBEDİNCE CHP DEN ECRİMİSİL İSTİYORLAR”

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Fındıklı belediye başkanı Cervatoğlu ,Vakıflar genel müdürlüğünün Fındıklı halkını cezalandırmak CHP li belediye’yi hizmet yapamaz duruma getirmek istediğini belirterek , Trabzon Vakıflar Bölge Müdürlüğü 2016 yılında Fındıklı Belediyesine ve mahalle halkına dava açtığını ancak bugüne kadar geçmiş AKP belediyesi yönetimine herhangi bir işlem yapılmadığını hatırlatan Cervatoğlu , vakıflar müdürlüğünün  seçimleri 2019 yılında (CHP) kazanınca bu kez Fındıklı belediyesinden (5o,629,12) TL ecrimisil ve kamulaştırma bedeli istediğini bunun ise oldukça manidar olduğunu dile getirdi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Şehit Mezarına, mahalle mezarlığına ve yüzyıllık işleyen yola ecrimisil ve Kamulaştırma bedeli isteyerek ne yapmak istiyor diye soran Başkan Cervatoğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“İlçe ve belediye oluşumuzdan çok öncesinde mezarlık alanı ve cami alanı olarak vakfedilen arazi ile yaklaşık yüzyıldır atalarımız tarafından kazma kürekle ve meçi (imece) ile açılmış, köylere tek ulaşım yolu olarak bilinen yola ilişkin Vakıflar Genel Müdürlüğü Fındıklı belediyesini ecrimisil (Kira bedeli) ve kamulaştırma bedeli için 2016 yılında   Fındıklı Belediyesine ve mahalle halkına dava açmıştı.

Vakıflar bölge müdürlüğünden mezarlık yeri istedik bize değil bir şahıssa 5 dönüm yer kiraladı.Şahıslara ne amaçla kiralandığı bile belli olmayan vakıf arazileri varken bizlerden mezarlarımızın ve Yolumuzun bedeli bir kez daha istenmektedir. Oysa bu bedeli atalarımız ve şehitlerimiz canlarıyla ve emekleriyle bizim için ödediler.” Dedi

“FINDIKLI HALKI VE CHP CEZALANDIRILIYOR”

Bugün Fındıklı Belediyesini temsilen hakim huzuruna çıktıklarını kaydeden Cervatoğlu , yola, mezarlıklara bedel biçilir olduğunu gördüklerini bu durumdan üzüntü ve utanç duyduklarını ifade ederek ;

“Böyle bir uygulamayla son zamanlarda kamuoyunda çok sık olarak duyduğumuz Cumhuriyet Halk Partili bir belediyenin daha cezalandırılması istenmektedir. Bu dava Fındıklı Halkına karşı yürütülen bir davadır. Bölgemizde böyle bir başka bir dava var mıdır?

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün bir an önce izlediği bu yanlış yoldan dönmesini ve halka hizmet için tüm imkansızlıklara karşı hizmet üreten Fındıklı Belediyesine ayrımcı davranmamasını bekliyoruz.”  Dedi.

Pazar bölge adliyesinde görülen dava Fındıklı belediyesi avukatlarının bilirkişi raporuna itiraz etmek ve savunma hazırlamak için Pazartesi’ne kadar süre istemesi üzerine i, dava 24 martta ertelendi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -