Kuzey Teve

Cemaat operasyonunda 7 tutuklama

Cemaat operasyonunda 7 tutuklama
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
67 views
02 Ocak 2021 - 23:32
Spread the love

 

Cemaat’e yönelik gerçekleştirilen ‘Himmet’ operasyonunda gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen 46 kişiden, aralarında Halit Dumankaya’nın da bulunduğu 7 kişi tutuklandı

Cemaat’e yönelik gerçekleştirilen ‘Himmet’ operasyonunda gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen 46 kişiden, aralarında Halit Dumankaya’nın da bulunduğu 7 kişi tutuklandı. 37 kişi adli kontrol şartıyla serbest kaldı. 2 kişi de savcılık ifadesinden sonra serbest bırakıldı.

18 Nisan Pazartesi günü, İstanbul merkezli 9 ilde düzenlenen operasyonda, aralarında iş adamları ve Bank Asya çalışanlarının da olduğu 107 kişi gözaltına alınmıştı. 17 kişi emniyetteki ifadesinden sonra serbest bırakılmış, 44 kişi de Anadolu Adliyesi’ne sevk edilmişti. Buradaki sorgudan sonra da 4 kişi tutuklanırken, 22’si adli kontrolle olmak üzere toplam 40 kişi serbest bırakıldı.

Dün sabah saatlerinde Anadolu Adliyesi’ne getirilen 46 kişinin savcılık sorgusu da saat 15.45 sıralarında bitti. Aralarında Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Halit Dumankaya ile Uğur Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi ve Semih Serhat Dumankaya’nın da bulunduğu 46 kişiden 2’si savcılık sorgusundan sonra serbest bırakıldı. Geriye kalan 44 kişi de tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Akşam saat 20.00 sıralarında başlayan yargılama, gece saat 03.30’da bitti. Yargılamadan sonra karar açıklandı. Halit Dumankaya’nın da aralarında bulunduğu 7 kişi tutuklandı, 37 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Serbest bırakılanlar arasında Uğur Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi ve Semih Serhat Dumankaya da bulunuyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -