Kuzey Teve

CEMAAT BAHANESİYLE KAMUDA CADI AVI: ONLARCA SES ÜYESİ İŞTEN ÇIKARILDI

CEMAAT BAHANESİYLE KAMUDA CADI AVI: ONLARCA SES ÜYESİ İŞTEN ÇIKARILDI
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
121 views
02 Ocak 2021 - 23:11
Spread the love

CEMAAT BAHANESİYLE KAMUDA CADI AVI: ONLARCA SES ÜYESİ İŞTEN ÇIKARILDI

 Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde 96 sağlık çalışan işten çıkarıldı. İşten çıkarılanlardan 82 Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’na (SES) üye. 
Diyarbakır’da 82’si SES üyesi olan 96 sağlık çalışanı işten çıkarıldı.
SES Diyarbakır Şube Başkanı Selma Atabey, “Sendikamız bugüne kadar emek ve demokrasi mücadelesinin dinamiklerinden olmuştur. Üyelerimizin cemaat  gibi örgütlerle ilişkili gibi gösterilmeleri kabul edilir değildir” dedi. 
Evrensel’in haberine göre; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Daire Başkan Vekili Engin Demir imzasıyla haklarında işlem yapılan personelin isimlerinin Diyarbakır Valiliği’ne gönderildiğini söyleyen Atabey, “Arkadaşlarımızın işten atılmasına gerekçe olarak ‘Gülen cemaatiyle ilişkileri olduğu’ gösteriliyor. Ancak karar henüz tebliğ edilmedi. Sendikamız bugüne kadar emek ve demokrasi mücadelesinin dinamiklerinden olmuştur. Üyelerimizin cemaat  gibi örgütlerle ilişkili gibi gösterilmeleri kabul edilir değildir” dedi.
Atabey çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile memurluğa geri dönmenin önü de kapatılmak isteniyor” değerlendirmesi yaptı. Atabey, duruma tepkilerini hem Meclis gündemine getirerek hem de kamuoyu oluşturarak getireceklerini söyledi. 

İLGİLİ HABERLER

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -