Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ÇAY TV’NİN FETÖ FİRARİSİ KÜLÜNKOĞLU İLE İRTİBATI DEVAM EDİYOR

ÇAY TV’NİN FETÖ FİRARİSİ KÜLÜNKOĞLU İLE İRTİBATI DEVAM EDİYOR
1.367 views
27 Aralık 2021 - 13:37
Spread the love

ÇAY TV’NİN FETÖ FİRARİSİ KÜLÜNKOĞLU İLE İRTİBATI DEVAM EDİYOR

kuzeyteve.com- Özel haber

Sahibi FETÖ ile iltisaklı olduğu tespit edilmesine rağmen kapatılmayıp yönetim değişikliği yaptırılarak yayınını sürdüren ve bugüne kadar birçok yerden destek gören ÇAY TV’nin asıl sahibinin FETÖ firarisi Cemal Külünkoğlu olduğu ve kaçak olduğu ABD’den ÇAY TV ile irtibatını sürdürdüğü iddia ediliyor.

“ÇAY TV KAPATILMASI ENGELLENMİŞTİ”

Bu iddialar üzerine; Onlarca Televizyon terörle iltisaklı olduğu için kapatılmışken başta ÇAYKUR olmak üzere çeşitli yerlerden maddi yardım gören ÇAY TV’yi kim/lerin koruduğu merak edilirken bu konuda CHP li milletvekilleri “Çay TV nin uygu kirasını çaykur ödüyor” iddiasını ortaya atmışlardı çaykur bu iddiaları yalanlamamıştı.

Hatırlanacağı gibi Terör örgütüyle iltisaklı oldukları nedeniyle 3 haber ajansı, 16 televizyon, 23 radyo, 45 gazete, 15 dergi ile 29 yayınevi ve dağıtım kanalı kapatılırken, ABD’de FETÖ uzantılı şirketlerin birinin sahibi olan CEMAL Külünkoğlu’nun Televizyonu olan ÇAY TV’nye kayyum atanacağı iddialarının gündemde olduğu bir süreçte ne olduysa bir anda birileri tarafından engellenmişti.

“FETÖ OKULLARINI ZİYARET EDEMN RTEÜ REKTÖRÜ KARAMAN’DAN ÇAY TV YE DESTEK”

Bu televizyonun sahipleri arasında yer alan CEMAL Külünkoğlu’nun kardeşi eski Büyükköy Belediye Başkanı olan Mustafa Külünkoğlu FETÖ üyeliğinden ceza evinde bulunurken ÇAY TV çeşitli destekler alarak yayınlarını sürdürüyor. Çok ilginç ki; ÇAY TV programlarını sosyal medyada paylaşarak, reklamını yapan, canlı yayın desteği veren bir isim de vaktiyle FETÖ’nun yurt dışı okullarını ziyaret etmiş olan R.T.Erdoğan Üniversitesi Rektörü Hüseyin Karaman.

Karaman Afrika’da bulunan FETÖ okulları ve külleyesini ziyaret etmiş bu ziyaretine bir çok akademisyen ile Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan da katılmıştı. Bu geziyi haber eden bir çok haber kanalına erişim yasağı getirilmişti.

“KÜLÜNKOĞLU HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI  ABD YE KAÇTI”

Öte yandan, ismi çeşitli iddianamelerde FETÖ yöneticisi olarak geçmesine rağmen CEMAL Külünkoğlu hakkında ancak suç duyurumuz sonucu soruşturma başlatılması da bir başka ilginç durum.

Daha önceki haberlerimizde belirttiğimiz gibi suç duyurumuz sonucu başlatılan soruşturma üzerine CEMAL Külünkoğlu ABD’ye kaçmıştı.

ABD’den sosyal medya aracılığıyla zaman zaman paylaşımlarda bulunan CEMAL Külünkoğlu buradan yaptığı çağrılarla çıkarmış olduğu kur’an mealinin reklamını yapıyor.

“ÇAY TV FETÖ’NUN FİRARİ SANIĞI KÜLÜNKOĞLU’NUN REKLAMINI YAPIYOR”

Külünkoğlu, ABD’den kitabının reklamını yaparken, başından beri ÇAY TV’nin yöneticileri arasında bulunan ve Cemal Külünkoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığını devrettiği İ.T da sosyal medyadan bu mealin reklamını yapıyor, bu mealin telefonlara indirilmesi için yönlendirmelerde bulunuyor.

Diğer yandan, ÇAY TV’yi kapatmayan RTÜK’ün bu Televizyonlarla olan ilişkileri de dikkatten kaçmıyor. Geçtiğimiz günlerde RTÜK Başkan Yardımcılarından biri bu televizyona ziyarette bulunmuş ve FETÖ iltisaklı ÇAY TV, RTÜK tarafından yapılan Çalıştay’da yer almıştı.

“ERDOĞAN’IN KUZENİ ER ÇAY TV VE YAZICI’YI FETÖ CU İLAN ETMİŞTİ”

Siyasal iktidarın FETÖ’ya yönelik operasyonları başladığı tarihlerde birçok medya kuruluşuna yönelik kapatma uygulamaları hayata geçirildiği günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kuzeni super haber sahibi gazeteci Cengiz Er bakan Hayati yazıcı ve Çay Tv ile ilgili şu açıklamaları yapması oldukça dikkat çekiciydi.

Er “15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimin ardından ilan edilen OHAL kapsamında Fethullahçı Terör Örgütü’ne ait 86 radyo ve televizyon kanalına el konuldu.

Ancak FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi canına kastettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi olan Rize’den bu konuda kötü kokular gelmeye devam ediyor.

Rize’de yayın yapan yerel televizyon Çay TV’nin patronajının FETÖ ile ilişkileri tüm kent tarafından bilinirken, bugüne kadar bu TV kanalına yönelik yaptırım uygulanmaması şaşkınlık yarattı.

KÜLÜNKOĞLU “KARDA YÜRÜYÜP İZ BIRAKMAYAN” İŞ ADAMI

Kanalın sahibi Cemal Külünkoğlu kentin önde gelen iş adamlarından biri olarak tanınıyor.

Külünkoğlu Rize’de “Karda yürüyüp iz bırakmayan” bir iş adamı olarak biliniyor.

Külünkoğlu’nun ABD’de kurduğu şirketi “Horizon International, LLC (dba Silver Memory)” ise Külünkoğlu ailesinin FETÖ ile ilişkisini gözler önüne seriyor.

Çünkü, Horizon International şirketi, “ABD’de Bulunan FETÖ İrtibatlı Türk Şirketleri” listesinde yer alıyor.

FETÖ şirketleri arasında külünkoğlu’na ait şirket var

Cemal Külünkoğlu’nun genellikle yurt dışında yaşadığı, ancak sık sık Türkiye’ye gelip gittiği belirtiliyor.

Türkiye’den pekçok iş adamını FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yaşadığı Pensilvanya’ya götürdüğü bilinen Külünkoğlu’nun Türkiye’ye nasıl olup da bu kadar rahat girip çıktığı ise merak konusu…

Ayrıca, 17 Aralık FETÖ’cü kumpas sürecinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a cephe alan ve terörist Fetullah Gülen’i destekler yayınlar yaptığı bilinen Cemal Külünkoğlu, örgüt ile bağlantısını gösteren tüm haberleri internetten kaldırmak için de yoğun çaba harcadı.

“BAŞBAKANLIK DESTEKLİ ÇALIŞTAY”

Çay TV ile ilgili herhangi bir soruşturma bulunmazken, tüm bu yaşananlara karşın, TV kanalının öncülüğünde önümüzdeki günlerde “Uluslararası Karadeniz Kültür ve Turizm Medya Şurası” düzenlecek. Er’in bahsettiği bu etkinlik maalesef daha sonra hayta geçirildi.

TRT Haber’de program yapan Çay TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Yavuz Bakır’ın kurduğu Karadeniz Haber Ajansı Derneği tarafından organize edilen bu şuranın Başbakanlık tarafından finanse ediliyor olması da başka bir garabet olarak dikkat çekiyor.

Er, ayrica eski bakan Rize milletvekili Hayati Yazıcı ile ilgili ise  AK Parti FETÖ dan temizlenecekse ilk isimleri ben vereyim “Hayati Yazıcı ve Şaban Dişli”  şeklinde çağrıda bulunmuştu..

İşte Ar’in o açıklaması :

Öte yandan, Rize’deki bazı siyasilerin ve iş adamlarının bu televizyonun yöneticileriyle sık sık bir araya gelip fotoğraf çektirmesi ise oldukça dikkat çekici…!

Bir yandan FETÖ ile mücadele, diğer yanda Rize’de olup bitenler son derece şaşırtıcı!

Yoksa bu ilişkiler doğal da sadece bizleri mi şaşırtıyor?

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -