Kuzey Teve

Çalıştığı inşaattan düşen işçiye işveren tehtidi

Çalıştığı inşaattan düşen işçiye işveren tehtidi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
128 views
02 Ocak 2021 - 23:34
Spread the love

GENÇAĞA KARAFAZLI-RİZE-EVRENSEL

Ordu’nun Mesudiye ilçesi Pınarlı köyü’nde özel bir inşaatta çalışan Ağrı,Patnos nufusuna kayıtlı Mehmet Nuri İşler (30 ) adlı işçi çalıştığı inşaatın 2. katından düşerek ağır bir şekilde yaralandı.Arkadaşları tarafından Ordu Devlet hastanesine götürülen ve burada yatarak tedavi gören Mehmet Nuri İşler çalıştığı inşaatın müteahhiti tarafından tehdit edildi.

Ordu devlet hastanesinde tedavi altına alınan Mehmet Nuri İşler çalıştığı inşaatın muteahhitinin kendisine sahip çıkmadığını ve tehdit edildiğini iddia ederek İnsan Hakları Derneği Rize temsilciliğine baş vurarak yardım istedi.

İnşaat işçisi Mehmet Nuri İşler yaşadıklarını İnsan Hakları Derneği Rize temsilcisi Günay Karafazlı’ya şu şekilde anlattı.

MAĞDURKEN SUÇLU OLDUM
“Biz Ağrı’lı 4 arkadaş Ordu ili Mesudiye ilçesi Pınarlı köyünde İstanbul’da Müteahhitlik yapan İzzet Kara adlı vatandaşın 5 katlı apartmanın kalaebodur işlerini yapıyorduk.Günlerdir burada çalışmalarımıza devam ettik.Apartmanın 2.katından düşerek yaralandım.Arkadaşlarım beni Ordu devlet hastanesine götürdü ilk mudahale sonucu ayağım alçiya alında vucudumun çeşitli yerlerinde yaralanmalar meydana geldi.

Olayı hemen İstanbul da olan inşaat sahibi olan İzzet Kara’ya bildirdik.Kendisi yapacak bir şeyinin olmadığı belirterek bizimle ilgilenmedi.

Bu durum karşısında hastaneden bizden ifade alınırken kendisinden şikayetçi olduğumuzu beyan ettik.daha sonra İnşaatın olduğu Pınarlı köyü muhtarıyla görüştük ve bizim günlerdir bu inşaatta çalıştığımız konusunda bizlere tanıklık etmesini istedik ancak mıuhtar bize ” iş veren size 2.kattan düşün mü dedi ne yapacaktı adam” diyerek bizim o köyde çalıştığımız konusunda bizlere tanıklık etmeyeceğini söyledi.

Şikayetçi olduğumuzu öğrenen müteahhit İzzet Kara bizi arayarak; “benim size yapacak bir şeyim yok.Ben avukatımla görüştüm siz kendinizi sigortalı etmeliydiniz siz suç işlediniz eğer şikayetçi olursanız bende sizden şikayetçi olacağım ve siz zararlı çıkarsınız” diyerek şikayetçi olmamamız için bizi adeta tehdit etti.

Yaptığımız işle ilgili kendisinden 10 binlira daha para alacağımız var bu konuyu dahi bizimle konuşma gereği duymuyor.Salı günü hastaneden taburcu olacağım mesudiye ye bağlı Topcan Jandarma karakolundan aradılar ifademi alacaklarmış.İfademi verdikten sonra hukuki mucadelemi başlatacağım” diye kaydetti.

KARAFAZLI “MUTEAHHİT FIRSATÇILIK EDİYOR”

İnsan Hakları Derneği ( İHD) Rize temsilcisi Günay Karafazlı; “Müteahhit İzzet Kara bu emekçilerin yaşadığı mağduriyeti adeta bir fırsata dönüştürmek istiyor.Köy muhtarı yakını olduğu için tanıklık dahi etmiyor.Bu insanlar eğer Ağrı’lı değilde kendi ilinden insanlar olsaydı bu tavrı kesinlikle sergilemezdi.Burada açıkça insan hakkı ihlali var.Siz insanları çalıştırıyorsunuz hiç bir sosyal güvence de sağlamıyorsunuz, sömürüyrsunuz üstüne üslük birde tehdit ederek emeklerini yok sayıyorsunuz.sömürüyorsunuz.Bu yaşananlardan dolayı mağdur olan vatandaşlarımızın haklarını arama konusunda yardımcı olacağız” dedi

Ankara günlük kiralık daire bu adreste yer alıyor.
Ankara Günlük Kiralık

Adana günlük kiralık daire farkını bizimle hissedin
Adana Günlük Kiralık


Elazığ’da günlük kiralık ev kaliteli hizmet burada
Elazig Günlük Kiralık


Afyon günlük kiralık daire farkını burada hissedin
Afyon Günlük Kiralık


Diyarbakır günlük ev bu sitede yer almaktadır
Diyarbakır Günlük Kiralık


Aksaray günlük daire evlerimiz hizmetinize girmiştir
Aksaray Günlük Kiralık ev


Antalya günlük ev burada yer alıyor
Antalya Günlük Kiralık ev


Aydın günlük kiralık daire fırsatını yakalamak için adresimize uğrayarak yerinizi ayırtın
Aydın Günlük Kiralık ev


Balıkesir günlük ev lider konumda burada
Balıkesir Günlük Kiralık ev


Batman’ın kalbinde günlük kiralık daireler burada
Batman Günlük Kiralık ev


Günlük kiralık daire bu adreste hizmetinizde
Günlük Kiralık ev

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -