Kuzey Teve

Çakıcı alkışlarla sevk edildi

Çakıcı alkışlarla sevk edildi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
77 views
03 Ocak 2021 - 11:38
Spread the love

 Mafya lideri Alaattin Çakıcı, alkışlar eşliğinde Tekirdağ Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nden Edirne’deki Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’ne nakledildi.

Hakkında 36 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan ünlü mafya liderlerinden Alaattin Çakıcı, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü kararıyla Tekirdağ Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nden Edirne’deki Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’ne nakledildi.

DHA’da yer alan habere göre, 50 kadar kişi, Tekirdağ’da cezaevinden ring aracına bindirilen Çakıcı’ya destek vermek için Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi önüne geldi. Çakıcı’nın gelişini alkışlayanlar arasında bulunan ve Alaattin Çakıcı’nın çocukluk arkadaşı olduğunu söyleyen

İsmail Güngör şöyle dedi:

“Ben Çakıcı’nın kan kardeşiyim, 7 yaşından beri beraberiz. Annemiz, babamız ayrı olsa bile öz kardeş gibiyiz. Tekirdağ’dan Edirne’ye nakil ediliyor. Biz de onu desteklemek için bekliyoruz. 20 ay sonra tahliye olunca bu memleket gerçek bir vatansevere kavuşacak.”

2 yıl sonra çıkacak

Polis ve jandarma ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevine getirilen Alaattin Çakıcı’nın bulunduğu aracın geçişi sırasında toplananlar alkışlarıyla destek verdi. Alaattin Çakıcı’nın avukatı Gökhan Kılıç, nakil kararının idareye ait olduğunu ifade ederek, “Çakıcı, 2018 yılının 10’ncu ayında cezaevinden çıkacak. Sevk nedeni bizden kaynaklı değil idarenin inisiyatifinde, kendi tasarrufu” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -