Kuzey Teve

Çağdaş Hukukçular Derneği mührü söktü

Çağdaş Hukukçular Derneği mührü söktü
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
106 views
03 Ocak 2021 - 12:49
Spread the love

Çağdaş Hukukçular Derneği mührü söktü

 

OHAL kapsamında kapatılarak mühürlenen Çağdağ Hukukçular Derneği (ÇHD) üyeleri, kapıya vurulan mührü sökerek derneği tekrar açtı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ÇHD, “O mühürlerin birer hırdavattan ibaret olduğunu egemenlere pratikte hatırlatmayı da bir borç biliriz. An itibariyle ÇHD Genel Merkez binası, kapısında mühür olmaksızın, fiziken de açıktır. Ülke genelinde bütün mühürlerin başına gelecek olan da budur.” dedi.

ÇHD tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“DOSTLARIMIZA DUYURUMUZDUR: ÇHD GENEL MERKEZİ – MÜHÜRSÜZ BİR BİÇİMDE- FİZİKEN AÇIKTIR!

Buyurganlara; mühürlerinin faaliyetlerimizi durduramayacağını, ÇHD’nin toplumsal alanda rolünü oynaması için dört duvara ihtiyacı olmadığını zaten ilan etmiştik. Bugün Türkiye’nin dört bir yanında üyelerimizin ortaya koyduğu direnişçi tutum, İstanbul’daki basın açıklaması, yurdun dört bir yanında dernek binalarımızda alınan toplantılar, bu ilanın ispatıdır.

Bununla birlikte, o mühürlerin birer hırdavattan ibaret olduğunu egemenlere pratikte hatırlatmayı da bir borç biliriz. An itibariyle ÇHD Genel Merkez binası, kapısında mühür olmaksızın, fiziken de açıktır. Ülke genelinde bütün mühürlerin başına gelecek olan da budur. Onurla ve dirençle bütün dostlarımıza duyururuz!”

370 DERNEK KAPATILMIŞTI

İçişleri Bakanlığı tarafından OHAL kapsamında 370 derneğin faaliyetleri durdurulmuştu.

Kararının ardından, aralarında Barış Derneği ve Çağdaş Hukukçular Derneği’nin de bulunduğu çok sayıda dernek, gece baskınlarıyla mühürlenmişti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -