Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Buyurun “ucube” vazonun bulunduğu çay çarşısına “Nalia” ya !

Buyurun “ucube” vazonun bulunduğu çay çarşısına “Nalia” ya !
260 views
19 Ocak 2022 - 21:28
Spread the love

Rize’nin sembolü olduğu öne sürülen  “ince belli çay bardağı”  na (yapılınca anlaşılmaz bir şekilde vazoya dönüştü)  yönelik kamuoyundan büyük tepkiler olmasına rağmen  yapımına devam edilen bu ucubenin de içerisinde olduğu, Rize’nin kurtuluşu olarak gösterilen Çay çarşısında bulunan iş yerleri ” şeffaf bir şekilde verilecek”  deniliyordu ancak gizlice bir bir pazarlanmaya başlandı.

Çay çarşısında bulunan Cafe- restorandın  İstanbul merkezli faaliyet yürüten (Nalia Karadeniz mutfağı) işletmecilerine verildiği ortaya çıktı.

Rize’den bir çok vatandaşın çay çarşısındaki bu iş yerini almak için talepte bulunduğu ancak bu taleplerin uygun görülmediği İstanbul’da faaliyet sürdüren Nalia  restoran işletmecilerinin uygun bulunarak kiralandığı öğrenildi.

Açılış hazırlıklarına başlayan Nalia restoran sorumluları ilanla işletmeye müdür, salon ve mutfak şefi aradıklarını duyurdu.

Nalia restoran Çay çarşısında kendisine yer bulması sonrası Rize kamuoyunda çarşıda bulunan iş yerlerinin ne şekilde kimlere pazarlandığı tartışmalarının da başlamasına neden oldu.

Peki Nalia restoran kim ve ya kimlerin ?

Çay çarşısında benzeri iş yeri açmak isteyen bunca Rizeli esnaf yer alamazken Nalia nasıl sessiz sedasız kiralama yapabildi?

Nalia işletmesiyle Çay borsasının yöneticilerinin her hangi bir ilişkisi var mı?

Bütün bu soruların cevabını önümüzdeki günlerde kuzeytv ekranlarında yapılacak bir tartışmada soracağız cevaplarını hep birlikte bulacağız…

Bölgenin ,mimarı, sanatsal ve kültürel hiç bir değerini sembolize etmeyen ,kamu oyunun tüm tepkisine rağmen , ince belli bardak diye tasarlanan bu “ucube” yapımı bittikçe bir vazoya dönüşmesi  yeni tepkilere neden oldu.

Bu ucube yapı ,bırakın sanatsal yanını, şehrin siluetini tamamen kapatarak ayrı bir kirliliğe de sebep olmasından dolayı tepkilere neden oluyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -