Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Bursa’da okul müdüründen “haremlik selamlık” oturma düzeni talimatı

Bursa’da okul müdüründen “haremlik selamlık” oturma düzeni talimatı
214 views
23 Mart 2022 - 11:36
Spread the love

Osmangazi’de Mithatpaşa Ortaokulunun müdürü Haydar Akın, okuldaki kız öğrencilerle erkek öğrencilerin ayrı sıralara oturtulması için öğretmenlere yazı gönderdi. Olay hakkında soruşturma açıldı.

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde Mithatpaşa Ortaokulu Müdürü Haydar Akın, okuldaki kız öğrencilerle erkek öğrencilerin ayrı sıralara oturtulması için öğretmenlere yazı gönderdi.

Mithatpaşa Ortaokulu Müdürü Haydar Akın, öğretmenlere atığı mesajda kız ve erkek öğrencilerin ayrı sıralara oturtulmasını istedi.

Akın’ın gönderdiği mesajda, “Değerli arkadaşlar sınıflarımızda kız ve erkek yan yana oturtulmuş bazı sınıfları görüyorum. Sınıf öğretmenlerimizin sınıflarda kesinlikle erkekleri erkeklerle kızları kızlarla oturtulması konusunda hassas davranmanızı özellikle rica ediyorum. Bu durumda olan sınıf öğretmenlerimizin en kısa zamanda gerekli değişiklikleri yapmalarını önemle rica ederim” mesajını gönderdi.

Ayrıca okul müdürü Akın, resmi bir evrak da hazırlayarak, “Değerli öğretmen arkadaşlarımızı 22.03.2022 tarihi itibari ile tüm sınıflardaki oturma düzeninin değiştirilmesi ve erkek öğrenciler ile erkek, kız öğrenciler ile kız öğrencilerin denk geleceği şekilde bir düzen oluşturulması gerekmektedir. Gereğini arz ederiz” yazısını öğretmenlere gönderdi.

 

Yaşanan olay tepki çekti. Eğitim Sen Bursa Şubesi ve Eğitim İş Bursa Şubesi okul önünde ayrı ayrı açıklama yapacağını duyurdu.

SORUŞTURMA AÇILDI

Tepkiler üzerine Kaymakamlık, Okul Müdürü Haydar Akın hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Osmangazi Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “Basında yer alan Osmangazi İlçesindeki bir ortaokulda yaşanan hususlarla ilgili inceleme soruşturma başlatılmış olup, konu hakkında çalışmalar tüm boyutlarıyla kapsamlı bir şekilde ve hassasiyetle yürütülmektedir” denildi.

(Bursa/EVRENSEL)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -