Kuzey Teve

Bursa’da canlı bomba saldırısı

Bursa’da canlı bomba saldırısı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
104 views
03 Ocak 2021 - 12:46
Spread the love

 

Bursa Valiliği, “İntihar bombacısı olduğu düşünülen bir bayan şahıs, üzerindeki düzenekle kendisini patlatmıştır” açıklamasında bulundu…

Bursa’daki patlamanın 25 yaşlarında bir kadın canlı bomba nedeniyle yaşandığı öğrenildi. Patlamada ölen kişinin de bu kadın canlı bomba olduğu bildiriliyor. Patlama nedeniyle 10 kişinin yaralandığı öğrenildi.

İşte canlı bombanın patlama anı…

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu yaptığı açıklamada, “Ağır yaralımız yok çok şükür. Kulak çınlaması gibi ayakta gelen vakalar gibi 20 civarında yaralımız var. Şu anda ciddi ağır vakamız yok. Diğer yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Muhtemelen yarın sabah ya da yarın Bursa’ya İçişleri Bakanımızla programımızı ayarlayacağız” dedi.

Bursa Valiliği, “İntihar bombacısı olduğu düşünülen bir bayan şahıs, üzerindeki düzenekle kendisini patlatmıştır” açıklamasında bulundu. Valilik, “Olayda, ilk belirlemelere göre 7 kişi yaralanmış olup,en yakın sağlık kuruluşlarına ulaştırılmıştır” ifadelerini kullandı.

Patlama saat 17.25’te meydana geldi. Yaralılar çevredeki hastanelere kaldırıldı. Bölgeye güvenlik güçleri ile itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Patlama sonrasında ilk görüntüler:

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -