Kuzey Teve

Bu polisler neci?

Bu polisler neci?
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
54 views
03 Ocak 2021 - 12:04
Spread the love

 eçici görevle Rize ve Artvin’den Ağrı’ya gönderilen Çevik Kuvvet personeli, iptidai şartlarda yaşıyor.

cevik-agri1

Rize ve Artvin’den 3 ay süreli geçici görevle Ağrı’ya gönderilen 100’e yakın Çevik Kuvvet personeli mağduriyet yaşıyor. Personelin bir bölümü kapanmış eski bir fabrikada, kimisi de köhne evlerde kalırken, fotoğraf mağduriyetin tanığı…

Zor şartlar altında görev yapmak zorunda kaldıklarını ve çok kötü durumdaki barındıklarını belirten Çevik Kuvvet görevlileri, sorunlarına çözüm bekliyor. Emniyet Genel Müdürü adına Müdür Yardımcısı Zeki Çatalkaya’nın 27 Şubat tarihli yazısında, geçici görevle atanan Çevik Kuvvet personelinin konaklama, temizlik, yemek ve güvenlik gibi ihtiyaçlarının Valilik tarafından karşılanacağının belirtilmesine rağmen, bu yazının gereğinin yapılmadığını ifade eden Çevik Kuvvet personeli, kendilerine sahip çıkılmadığından yakınıyor.

“BİZ BUNU HAK ETMEDİK”

Rize Çevik Kuvvet kadrosunda görevli bir personel, “Rize Çevik kadrosu olarak 3 ay gibi uzun süreliğine geçici görevle Ağrı’ya geldik. Çevik Kuvvet personelinin yeme, içme, barınma ihtiyaçlarını personelin kendi cebinden karşılayacağı söylendi. Allah aşkına evimizi barkımızı bırakıp Ağrı’ya geldik, bize yapılan bu eziyet nedir, bu kadar mı kıymetsiz devletin Polisi?.. Kaldığımız yer iğrenç, yastıklar kapkara olmuş şekilde, tuvaletin, banyonun hali içler acısı; biz bunu hak etmedik” şeklinde şikayetini dile getirdi.

“BİZE SAHİP ÇIKMIYORLAR”

Diğer bir personel ise, “Rize’deki görevimizden geçici görevli atama başlığı altında Ağrı’ya geldik. Bizi bir fabrikanın 10 metrekarelik odaları olan misafirhanesine yerleştirdiler. Odada sadece 2 ranza ve eski dökük bir dolap var. Bizden bu oda için adam başına 450 TL ücret ödememiz istendi. Ayrıca bütün yiyecek ve içecek ihtiyacımızın kendimiz tarafından karşılanacağı söylendi. Şu an gerçek anlamda mağduruz. Bizi buraya gönderen insanlar neden bize sahip çıkmıyorlar? O kadar görev yapacak olmamızın karşılığında bize 3 kuruş parayı çok mu görüyorlar? Bu sorunun kısa sürede halledilmesini istiyoruz.” dedi.

ARTVİN’DEN DE AYNI SES

Artvin’de görevli bir personel ise; “Artvin-Hopa çevik kadrosu olarak 3 ay gibi uzun bir süreyle Ağrı ili Doğubeyazıt ilçesine geldik. Kalacak yerin ayarlanmamış olması, kumanyanın verilmemesi, yetmiyormuş gibi bize ‘başınızın çaresine bakın, ev tutun, otelde kalın’ denilmesi kadar kötü bir şey yok. Yönetmelik ve genelgede geçen konaklama ve kumanyanın karşılanması talimatını göstermemize rağmen dikkate alınmadık. ‘Anayasa’yı takmıyorlar bunu hiç takmazlar’ gibi seviyesiz bir cevap da cabası… Bizi buraya görevlendiren ve hukuken hakkımızı aramamıza rağmen bizleri önemsemeyen tüm sıralı amirlerime sesleniyorum, başta Kaymakam ve Valime de sesleniyorum; polis olmasaydı huzurlu nasıl uyuyacaktınız? Ben hakkımı helal etmiyorum” şeklinde mağduriyetini anlattı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -