Kuzey Teve

Binali Yıldırım bu kez “Kürdistan var“ dedi

Binali Yıldırım bu kez “Kürdistan var“ dedi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
31 views
03 Ocak 2021 - 12:23
Spread the love

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seçim meydanlarında sık sıkı yok saydığı “Kürdistan” sözünü Diyarbakır’da kullanan AKP İstanbul Adayı Binali Yıldırım, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün davet ettiği millet temsilcilerinin arasında Kürdistan mebusu da vardı” ifadesini kullandı. 
 
AKP’nin İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul seçimlerine destek bulma amacıyla Diyarbakır’a geldi. Partisinin Diyarbakır il başkanlığını ziyaret eden Yıldırım, daha sonra yasak ve yıkımın sürdüğü Sur ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu.

MA’nın aktardığına göre ziyaretleri sırasında açıklamalarda bulunan Yıldırım, “İstiklal mücadelesini başlatırken daha savaş yıllarında bile Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni toplayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün davet ettiği millet temsilcilerinin arasında Kürdistan mebusu da vardı, Lazistan mebusu da vardı, Anadolu’nun her tarafından temsilci vardı” dedi.

ERDOĞAN “KÜRDİSTAN YOK” DEMİŞTİ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 31 Mart’ta seçim çalışmaları boyunca meydanlarda sık sık dile getirdiği “Benim ülkemde ‘Kürdistan’ diye bir bölge yok” ve “Defolun, Kürdistan’a gidin” ifadelerinden sonra Yıldırım’ın “Kürdistan mebusu” açıklaması dikkat çekti. 
 
Ayrıca AKP’li vekil Mehdi Eker’in Yıldırım’ın bu ifadelerini kafa sallayarak, onaylaması da dikkat çekti. 

Yıldırım, Sur ilçesindeki esnaf ziyaretinden sonra yasaklar sırasında silahla tahrip edilen ve ateşe verilen Kurşunlu Camii’nde TRT canlı yayın programına katılacak

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -