Kuzey Teve

Beyza Üstünden Kanal İstanbul dersi

Beyza Üstünden Kanal İstanbul dersi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
141 views
03 Ocak 2021 - 10:24
Spread the love

  Kanalistanbul Projesi için Çevresel Etki Değerlendirilmesi (ÇED) Raporu Bilgilendirme toplantısına HDP PM üyesi Beyza Üstün’ün konuşması damgasını vurdu.

Arnavutköy Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan toplantı öncesinde salona alınmayan yaşam savunucuları polis müdehalesiyle karşılaştı.

BEYZA ÜSTÜN KONUŞTU BÜTÜN SALON DİNLEDİ

Yaşam savunucularıyla birlikte toplantının yapıldığı salona giren HDP Ekoloji Komisyonu üyesi Prof. Dr. Beyza Üstün, toplantının usulen yanlış yapıldığını vurgulayarak konuşmacılara müdahale etti.

Prof. Dr. Beyza Üstün konuşmaya başlayınca belediye yetkilileri konuşmaya devam etsede salondakiler pür dikkat Beyza hocayı dinledi.

İLGİLİ HABER: KANAL İSTANBUL TOPLANTISINA VATANDAŞLAR ALINMADI

Toplantının tüm İstanbul halkını ilgilendirdiğini ve halkın toplantıya alınmadığını söyleyerek tüm yaşam savunucularını salonu terk etmeye çağıran HDP PM ve Ekoloji Komisyonu üyesi Prof. Dr. Beyza Üstün’ü  Arnavutköylüler ve yaşam savunucuları alkışlarla destekledi.

HDP EKOLOJİ KOMİSYONU ÜYESİ PROF. DR. BEYZA ÜSTÜN: YAPTIĞINIZ SUÇTUR

HDP PM ve Ekoloji Komisyonu üyesi Prof. Dr. Beyza Üstün’ün usulen yanlış yapıldığını söylediği toplantıda Kanal İstanbul’u savunanlara şöyle skonuştu:

“Usulen yanlış yapıyorsunuz. Burası halkın buluştuğu bir yer değil. Dolayısıyla katılımı hiç olamaz. İki nedenle… Danıştay aldığı kararlarda şunu söyler. Bu yapılacak olan projenin yapıldığı yerler de dahil olmak üzere etkilenen herkese haber vermek zorundasınız. Usulen yanlış yapıyorsunuz. Buranın halkı yok burada. Bu kanal, İstanbul’u ilgilendiriyor, bu kanal halkı ilgilendiriyor. Sadece Arnavutköyü değil, Küçükçekmece’yi değil… Yaptığınız suçtur.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -