Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Belediye Mühürlüyor şirket söküyor apartman sakinleri isyanda

Belediye Mühürlüyor şirket söküyor apartman sakinleri isyanda
293 views
17 Ocak 2021 - 12:22
Spread the love

Rize Gülbahar mahallesinde 27 Dairenin Bulundu Sitede, Yaşayanların Hayatı Kabusa Döndü !.
Gülbahar mahallesinde 1 nolu okul sokak üzerinde bulunan ve 27 dairenin bulunduğu sitede kalan vatandaşların başlarına gelen kalmadı! projede çocuk oyun alanı ve oto park olan, sonradan soğuk hava deposuna dönüştürülen zemin katta kurulan, uçak motoru büyüklüğündeki motorun çıkardığı sesler yüzünden yaklaşık 100 kişinin yaşadığı binalarda çoluk çocuk vatandaşların hayatı kâbusa döndü!. Kanunsuz bir şekilde iki bina arasında kurulan ve ruhsat alınan sabit yükleme asansörü ise tam bir skandal !..


Bina önceleri İsmet Akmehmet’lerin binasıydı, 2 blokta 27 daire var (yaklaşık 100 kişi yaşıyor)

SABİT ASANSÖR(tekerlekler seyyar kılıfına uydurmak için)

Projeye göre iki binanın arası çocuk parkı yeşil alan ve otopark olması gerekiyor.., Akmehmetler burayı satıyor..

Binanın alt katlarını Beşler gıda adına Ş.A.D alıyor, buraya kadar her şey normal, binanın birinin alt tarafı, büro ,diğer tarafını’ da, normal depo olarak site halkına kullanacağız dediler..

Hatta ahaliye hiçbir bir sorun olmayacak, burada geçici kalıyoruz diyerek resmen bunlara yalan söylediler.. Önce küçük bir motor, ardından iki tarafı birleştirerek kocaman bir uçak motorunu andıran bir bölüm yaparak burayı soğuk hava deposuna çevirdiler!..


Motor sabaha kadar çalışıyor, felaket sesler çıkarıyor !! Binada bırakın uyumayı geçekten büyük bir zülüm..(motorun etrafı sonradan sözde sarıldı) ses aynen devam ediyor !..

Konuyu önce Rize Belediyesine taşıdılar, her seferinde elleri boş döndüler. Bir kaç kez mühürlendi ,bir gün sonra tekrara faaliyete geçti..(Bunların kanunlarıda taktığı yok)

Bunlar olurken Yine kanunsuz bir şekilde,(nasıl ruhsat aldıklarına ayrı bir konu) sabit bir şekilde iki binanın arasında yükleme-boşaltma asansörü kurdular… Burası mühürlenince seyyar süsü verilerek tekerlekler ilave edildi !..Tekerlekler sadece sabit asansöre kılıf uydurmak için takıldı !..

Saati hiç fark etmeksizin sabah erken araçlar gelip boşaltıyor.. sesler yine felaket, vatandaşların ihbarı üzerine geçen hafta ve (birkaç kez) sabah üzeri polisler geldi boşaltmalarına engel oldu. Ama bu nereye kadar !..

Allah aşkına bir sitenin içerisinde 27 dairenin olduğu tahmini 100 kişinin yaşadığı bir sitede, nasıl oluyor da sonradan soğuk hava deposuna çevrilip yükleme boşaltma oluyor enteresan ve büyük bir rezalet !..

Binanın müteahhitti ortalıkta da gözükmüyor, projede olan verdiği sözler havada kaldı !…

Olay 3 ay önce mahkemeye intikal etti, bir çok kez de Belediyeye dilekçe verilip şikayette bulunuldu. Ancak,sabit olan asansör mühürlenip, bir gün sonra Belediyeden nasıl oluyorsa kitabına uydurulmuş bir şekilde tekrar mühürler sökülüp faaliyetine devam etti..

https://www.youtube.com/watch?v=sNUu_U2maBE

Apartman sakinleri adına Rize Belediyesi’ne şikayette bulunan NK Gayrimenkul ve Yönetim şirketinden yapılan açıklamada “Yönetim hizmetini üstlenmiş olduğumuz Gülbahar Mahallesi 550 Ada 52 Nolu Parselde bulunan, İsmet Akmehmet apartmanının, 3 bağımsız bölüm (dükkan/depo) sahipleri ve kiracısı tarafından apartmanın ortak alanı (otopark/çocuk parkı) işgal edilmektedir.

Dükkan sahiplerinin ve kiracısının ortak alana yük kamyonu yada tır sokup malzeme boşaltıp yüklemek için yapmış olduğu lift (yük asansörü) Kat Mülkiyeti Kanununa, Yönetim Planına ve Yapı Projesine aykırı olduğu için Rize Belediyesine şikayette bulunduk denildi..

Konu Belediyenin üs yöneticilerine aktarılıp, kısa sürede çözüleceği izlenimini aldık. 21. Yüz yılda Rize’de İnsan haklarına aykırı, bu rezaletin bir an önce bitirilip, yıllarca çalışıp ev sahibi olan bu insanların insanca yaşam haklarına kimsenin müdahale etme hakkı yoktur ..


YEŞİL ALAN ÇOCUK OYUN ALANI OTO PARK

Bu işin takipçisiyiz ..

www.rizevizyon.com

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -