Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

BEKLEYEMEYİZ, İZLEYEMEYİZ EMPERYALİST SAVAŞA KARŞI BARIŞIN SESİNİ YÜKSELTELİM

BEKLEYEMEYİZ, İZLEYEMEYİZ EMPERYALİST SAVAŞA KARŞI BARIŞIN SESİNİ YÜKSELTELİM
276 views
24 Şubat 2022 - 15:18
Spread the love

Doğu Avrupa’da estirilen savaş rüzgarlarına karşı Emek Partisi Arhavi İlçe Başkanı Hamdi GÖKDENİZ ve Hopa İlçe Başkanı Hasan AZAKLI açıklamalarda bulundu.

BEKLEYEMEYİZ, İZLEYEMEYİZ EMPERYALİST SAVAŞA KARŞI BARIŞIN SESİNİ YÜKSELTELİM

Gençağa Karafazlı

ARTVİN- Emek partisi Arhavi ve Hopa ilçe başkanları Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Emek Partisi Arhavi İlçe Başkanı Hamdi GÖKDENİZ ve Hopa İlçe Başkanı Hasan AZAKLI, Ukrayna’da ve Dombas bölgesinde bombalar patlamaya başladığını medyada çalınan savaş tamtamları emperyalist işgal ve savaşın önünü açtığını ifade ederek, Emperyalist savaş tehdidi sadece bombaların patladığı coğrafyayı değil, bütün dünya halklarını tehdit ettiğini ifade ettiler.

“BU SAVAŞ EMPERYALİSTLERİN BARBARLIK SAVAŞIDIR”

Bu savaş haklı bir savaş olmadığı gibi halkların savaşı da değildir diyen Azaklı ve Gökdeniz; “Bu savaş pandemi ve ekonomik kriz sürecinde enerji şirketlerinin, kapitalistlerin, silah tekellerinin ve emperyalistlerin barbarlık savaşıdır. İşçi sınıfı, emekçiler ve halkların yapması gereken şey; her yerde savaşa karşı tepki göstermek, emperyalist politikalara karşı barışın sesini yükseltmektir. Bekleyemeyiz, izleyemeyiz”

“EMPERYALİST SAVAŞA KARŞI BİRLİK OLMA ZAMANI”

Ülkedeki sermaye kesimlerine ve tek adam hükümetine karşı devam eden emek ve demokrasi mücadelesi, gelinen aşamada emperyalist savaşa karşı mücadeleyle birleşmenin zorunlu olduğu ifade edilen açıklamada;

“Bu çerçevede yerel platformlar bir an önce toplanmalı, eylem, kampanya ve gösteri takvimi çıkarılmalıdır. Olmayan yerlerde savaş karşıtı platformlar kurulmalıdır. Emek Partisi, bütün işçileri ve halkımızı emperyalist savaşa karşı tutum almaya çağırmaktadır.

Emperyalist savaş ve işgalin büyüme olasılığı vardır. Bir yanda ABD, İngiltere yönetimleri ve NATO, diğer yanda Rusya ve onu destekleyen Çin emperyalist hükümetleri; halkların boğazlaşmasına yol açan savaş politikalarını adım adım inşa etmektedir. Savaş yanlısı politikalar karşısında barışın teminatı, işçi sınıfı ve halkımızın yükselteceği barış mücadelesi olacaktır.

“EMPERYALİST SAVAŞA HAYIR”

Azaklı ve Gökdeniz açıklamalarını şu sözlerle tamamladılar; “Tırmanan gerilim ve savaş karşısında Türkiye’nin güvencesi NATO olamaz. NATO emperyalist bir savaş örgütüdür. Türkiye NATO’dan çıkmalı, emperyalist savaşlarda Türkiye’yi taraf yapan tüm anlaşmalar iptal edilmelidir.”

Emperyalist savaş ölümün yanında açlık, yoksulluk, göçler ve kitlesel işsizlik de demektir. Uluslararası işçi sınıfı ve halklar bu nedenle barış için ayağa kalkmalıdır. Emperyalistler bölgeden elini çekmelidir. Halklar kardeşlik içinde kendi geleceğine karar vermelidir. Donetsk ve Luhansk’ın geleceğine orada yaşayan halklar karar vermelidir.- EMPERYALİST SAVAŞA HAYIR! – YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ VE ENTERNASYONAL DAYANIŞMASI!

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN