Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Bayrak “İstifa etmek için daha neyi bekliyorsun”

Bayrak “İstifa etmek için daha neyi bekliyorsun”
437 views
16 Mart 2022 - 18:56
Spread the love

 

Çağdaş gazeteciler derneği Rize şubesini ziyaret eden Memleket partisi Rize il Başkan Bayrak ve yönetim kurlu üyeleri Rize milli eğitim müdürü Emen’e veryansın etti.

“İstifa etmek için daha neyi bekliyorsun”

Gençağa Karafazlı-Emre koç

RİZE-Geçen hafta Rize merkez de öğrenci servisinin yaptığı ölümlü kaza olayı sonrası olaydan sorumlu tutulan Rize il milli eğitim müdürü Engin Emen’e yönelik Rize baro başkanı Av. Ümit Peçe ile CHP il başkanı Saltuk Deniz’in istifa çağrıları sonrası bu kez Memleket partisi il başkanı Muhittin Bayrak ‘ta müdür Emen’i “istifa etmesi için daha neyi bekliyor” diyerek istifaya çağırdı.

Rize’de yerel sorunların çözümü konusunda iktidar partisi AKP’nin hiçbir adım atmadığını dile getiren Bayrak, öğrenci servisleriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Öğrenci servislerinin yapılan zamlar sonrası her giderlerinin servis sahipleri tarafından karşılamasının çok zor olduğunu bu nedenle bazı servis araçlarının korsan taşımacılık yaptığını ifade ederek, bunun sorumlusu şoför esnafının olmadığını bunları bu duruma düşürenlerin zamları yapanlar olduğunu kaydederek şunları söyledi.;

“Milli eğitim kurumunun okul servis ihalelerini yaptığı tarihinde akaryakıt litre fiyatı 6.5 tl olduğunu şimdi ise 20 TL oldu. İlgili müdür Emen çıkmış hala “çalışma var bir şeyler yapacağız” diyor. Bu nasıl bir çalışma ki her gün zam yağmuru karşısında ne yapacağını bilemeyen servis taşıma işi ile yaşam sürdüren bu insanlar kontak kapatacak duruma geldi. Müdür Emen ise hala “çalışma yapıyoruz” demeye devam ediyor bu anlaşılır gibi değil bu insanların aklıyla dalga geçmektir.”

“SİZ HER AYIN 15 DE MAAŞINIZI ALIYORSUNUZ”

Bayrak Rize il milli eğitim müdürü Engin Emen,e “her ayın 15’de aylığınızı alırken evine ekmek getirmekte zorlanan öğrenci servis işi yapan esnaf hiç aklınıza geliyor mu? Şoför esnafı kontak kapayınca çocuklarımız yolda kalınca mı çözüm üreteceksiniz?” diye seslendi.

“KANINDA NE VAR DEDİĞİNİZ ŞOFÖRE SERVİŞ İŞİ NEDEN VERDİNİZ?”

Geçen hafta Rize merkezde bir öğrenci servisinin yaptığı kaza sonrası sorumlu tutulan eleştirilerin odağındaki istifası istenilen milli eğitim müdürü Engin Emen’in yaşanan kazanın direkt sorumlusu olduğunu belirten Bayrak müdür Emen’in Kuzeytv habere yaptığı özel açıklamalarında belirttiği “daha durun bakalım sabahın erken saatinde kaza eden bu şoförün kanından ne çıkacak bekleyelim görelim “şeklindeki açıklamalarını çok talihsiz açıklama olarak değerlendiren Bayrak müdür Emen’e yönelik eleştirilerini şu şekilde sürdürdü;

“İSTİFA ETMEK İÇİN DAHA NE BEKLİYORSUNUZ?”

“Kazada nasıl bir ihmal olduğunu öğrenci velilerinin şikâyet dilekçelerinden okuduk. Şikayetlerine rağmen siz hiçbir soruşturma açmadınız. Bu yetmezmiş gibi sizinle görüşmek isteyen velileri 2 kez kabil etmediniz. Kaza olduktan sonra çıkıp “beni harcamak istiyorlar durun bakalım şoförün kanından bakalım ne çıkacak” diyor sorumluluğunuzu kazada annesini kaybeden şoföre yüklemeye çalışıyorsunuz.

Şimdi sizlere sormak istiyorum, kanında ima ettiğiniz (uyuşturucu) kullandığı tespit edilirse siz sorumluluktan kurtulmuş mu oluyorsunuz?

Kanından şüphe duyduğunuz şoföre servis ihalesini milli eğitim müdürlüğü vermedi mi?

Öğrenci servisi olabilmesi için aranan hukuki şartları kaza yapan şoför arkadaşımız yerine getirmedi mi? Eğer şartları yerine getirmişse neden “kanında ne çıkacak belli değil” demenizde ki amacınız nedir”

Sonuç olarak yaşanan olaydan asıl sorumlu olan sizler olmanıza rağmen 2 görevli memuru bu olayda sorumlu tutup açığa almanızda ki amaç nedir?

Bu olayın tek sorumlusu varsa oda sizlersiniz. Peki istifa etmek için daha neyi bekliyorsunuz?” diyerek müdür Engin Emen’i istifaya çağırdı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -