Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

BAYRAK: “EKMEK KUYRUKLARINI HAKETMİYORUZ, ÜRETMEK ZORUNDAYIZ.”

BAYRAK: “EKMEK KUYRUKLARINI HAKETMİYORUZ, ÜRETMEK ZORUNDAYIZ.”
338 views
19 Nisan 2022 - 8:23
Spread the love

Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin mektubunu okudu.

Bizlerin dünyanın en güzel coğrafyasında, en verimli ve bereketli topraklarında yaşadığını söyleyen Bayrak açıklamasına şu sözlerle başladı:

“Binlerce yıllık tarımsal üretim tecrübemiz, zengin bitki çeşitliliğimiz var. Dünyanın en stratejik tarım ürünlerinin ana vatanıyız. Buna rağmen bugün hem bitkisel hem de hayvansal üretimde ciddi sorunlar yaşıyoruz. Ne üreticimiz mutlu, ne de tüketicimiz mutlu.21.yüzyıl Türkiye’sinde ekmek büfeleri önünde oluşan kuyrukları hak etmiyoruz. Marketlerde un, şeker, yağ için oluşan kuyrukları hak etmiyoruz. Bereketli toprakların su ve güneşle buluştuğu, verimli meraların olduğu bu güzel coğrafyada bu yaşananları hak etmiyoruz. Bitkisel ve hayvansal üretimde yaşanılan sorunların çözümü yok olanı ithal etmek değildir. Çözüm üretimde. Üretmek, daha fazla üretmek zorundayız.”

Günümüzde gıda güvenliği ve gıdaya ulaşabilmenin tüm ülkeler için milli güvenlik ve beka sorunu haline geldiğini söyleyen Bayrak ekledi:

“ÜLKEMİZDEKİ EN ÖNEMLİ SORUN BİTKİSEL VE HAYVANSAL ÜRETİMDEKİ SORUNLAR”

“Pandemi süreci ve hemen kuzeyimizde yaşanan Rusya Ukrayna savaşının oluşturduğu kriz ortamı tarımın, hayvancılığın, üretimin ve gıda güvenliğinin önemini bir kez daha yaşayarak görmemizi sağladı. Üretebileceğimiz tarım ürünlerinin ithalatçısı olmak demek, dışa bağımlılık demektir. Yakın zamanda Ukrayna Rusya savaşında ülkeler kendi ihtiyaçlarını önceleyerek bazı ürünlere ihracat yasakları koydular. Karadeniz’den gelecek gemilerin yollarını gözledik, endişeyle. Biz Memleket Partisi olarak ülkemizin en öncelikli sorunlarından birisinin bitkisel ve hayvansal üretimde yaşanan sorunlar olduğuna inanıyoruz. Bitkisel ve hayvansal üretim sektörü, stratejik bir sektördür. Bu sektörde önceliğimiz kendi kendimize yetebilirlik olmak zorundadır.”

Memleket Partisi olarak bitkisel ve hayvansal üretimde yaşadığımız sorunların çözümüne yönelik stratejimiz ve yol haritamız hazır diyen Memleket Partisi Rize İl Başkanı Bayrak:

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İÇİN ORTAK AKLI OLUŞTURMAYA HAZIRIZ”

“Bu sorunun siyaset üstü bir anlayışla ele alınması ve desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle sorunların çözümüne dair çalışmalarımızı, önerilerimizi tüm siyasi partilerle paylaşmaya, ülkemizin geleceği için ortak aklı birlikte oluşturmaya hazırız. Ülkemizin en yakıcı sorunu olan gıda krizi ve gıda güvenliğini gündeme taşıyan ortak akıl için çağrı mektubumuza sizlerden yanıt aldığımız takdirde, sizi bizzat ziyaret ederek raporumuzu paylaşmaktan mutluluk duyacağız. Milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak memleketimiz için hepimizin iyiliği için ortak akılda buluşmak üzere en içten saygılarımızı iletiyor; çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.” Sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -