Kuzey Teve

Bayburt’ta Kürt öğrencilere linç girişimi

Bayburt’ta Kürt öğrencilere linç girişimi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
36 views
03 Ocak 2021 - 12:47
Spread the love

 

Bayburt Üniversitesi Beden Eğitim Spor Yüksek Okulu yetenek sınavları için gelen gençler ‘PKK propagandası yaptığı’ iddiasıyla linç edilmek istendi.

Bayburt Üniversitesi Beden Eğitim Spor Yüksek Okulu yetenek sınavları için kente gelen ve kaldıkları yurtta ‘PKK propagandası yaptığı’ iddia edilen bir grup genç linç edilmek istendi. 

Doğan Haber Ajansı’nın haberine göre olay, dün gece geç saatlerde Gençosman Mahallesi’nde meydana geldi. Bölge illerinden geldikleri ve mahalledeki öğrenci yurdunda kaldıkları belirtilen öğrencilerin “PKK propagandası yaptığı ve çevreye PKK’yi simgeleyen bayraklar astığı” iddia edildi. Sınavlara gelen öğrencilerle yurtta kalan diğer öğrenciler arasında başlayan gerginlik, yurt binası dışında toplanan grubun yurrtaki öğrencilere yönelik linç girişimine döndü. Grup gençleri kente getirdiği öne sürülen yakında park edilen aracı ateşe vermesi üzerine polis gruba biber gazı ile müdahale etti. Yanan araç da itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.

Gelen Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya herkese sükunet çağrısında bulundu. (HABER MERKEZİ)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -