Kuzey Teve

Baro başkanına saldıran Hakim saldırı görüntülerini yasaklattı

Baro başkanına saldıran Hakim saldırı görüntülerini yasaklattı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
96 views
03 Ocak 2021 - 12:58
Spread the love

 

Yayımlanan görüntülerden bir gün sonra Ankara Sulh Ceza Hakimliği’nce haberin kaldırılması yönünde karar verilmesi dikkat çekti.  

Ankara’daki bir duruşmada, Hakim Abdülvahap Dabakoğlu, Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran’a saldırdı…

Geçen hafta Ankara 12. İş Mahkemesi’nde bir duruşma gerçekleşmişti. Duruşmada önce, avukatlar Mahkeme Başkanı Abdülvahap Dabakoğlu tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden duruşma salonundan atılmıştı.

“NEDEN AVUKAT ARKADAŞLARIMIZA BÖYLE DAVRANIYORSUNUZ”

Tesadüfen orada bulunan Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran ise, mahkeme arasında, hakim Dabakoğlu’nun yanında giderek, “Neden avukat arkadaşlarımıza böyle davranıyorsunuz” diye sordu. Başkan Dabakoğlu ise, “Sen kimsin” derken, Baro Başkanı, “Böyle bir üslupla olmaz, ‘siz’ diyeceksiniz” diye belirtti. Başkan Dabakoğlu, “Senin hiçbir yetkin yok” diyerek Baro Başkanına kızarken, Canduran ise, “Avukatın olduğu her yerde yetkiliyim” diyerek durumu açıkladı.

Mahkeme tekrar başladıktan sonra, mahkeme başkanı Dabakoğlu, dışarı çıkardığı avukatları geri çağırırken, Baro Başkanı Hakan Canduran da memnuniyetini belli etmek için, “Ha böyle olmalı” dedi. Mahkeme başkanı ise, Canduran’ın bu sözüne tepki göstererek, cübbesiyle beraber Baro Başkanı Canduran’a saldırdı.

Odatv olayın görüntülerini yayımlamıştı. Yayımlanan görüntülerden bir gün sonra Ankara Sulh Ceza Hakimliği’nce haberin kaldırılması yönünde karar verilmesi dikkat çekti.  

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -