Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Bakırköy Belediyesi işçileri eylemlerine CHP ilçe binasında devam etti

Bakırköy Belediyesi işçileri eylemlerine CHP ilçe binasında devam etti
197 views
22 Aralık 2021 - 14:52
Spread the love

Sıfır zam dayatmasına karşı çıktıkları grevde 59. günü geride bırakan Bakırköy Belediyesi işçileri, CHP Bakırköy İlçe binasına girdi. İşçiler, günü ilçe binasında geçirecek.

Sıfır zam dayatmasına karşı çıktıkları grevde 59. günü geride bırakan Bakırköy Belediyesi işçileri, CHP Bakırköy İlçe binasına girdi. Günü ilçe binasında geçireceklerini söyleyen işçiler, taleplerinin karşılanmasını toplu sözleşmelerinin imzalanmasını istedi.

Belediye-İş Sendikası üyesi işçiler Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun uzlaşmaz tutumunun süreci buraya getirdiğini söyleyerek talepleri karşılanana kadar eylemlere devam edeceklerini duyurdu. Evrensel’e konuşan Belediye-İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Savaş Doğan CHP’nin artık bu çıkmaza bir çözüm bulması gerektiğini ifade ederek “Sorunumuz çözülene kadar eylemlerimiz devam edecektir. Burada CHP İlçe başkanından da bunu talep ettik. Bizi açlığa mahkum eden belediye başkanının politikalarını kabul etmemiz mümkün değil, ekmeğimiz için mücadele ediyoruz. Eylemlerimiz devam edecek” dedi.

Günü CHP Bakırköy İlçe binasında geçirecekleri söyleyen Doğan, “50 arkadaşımız bu gece burada kalacaklar bir kısmımız da ilçe binası önündeki bekleyişini sürdürüyor” diye konuştu.

Bakırköy Belediyesi işçilerinin büyük çoğunluğunun CHP ilçe binasında olduğu sırada çadırdaki işçilerin yanına giden Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nu işçiler “Bakırköy başkanı işçi düşmanı” sloganlarıyla protesto etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -