Kuzey Teve

Bakandan yeşil masallar!

Bakandan yeşil masallar!
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
67 views
03 Ocak 2021 - 11:37
Spread the love

Bakandan ‘Yeşil Yol’ masalları: “Sadece 13 ağaç kesildi, vatandaş çok memnun.”

avusor-yayla-yesil-yol1

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Doğu Karadeniz’de sekiz ilin yaylalarını ‘turizmi geliştirme’ gerekçesiyle birleştirmeyi amaçlayan ve bölge halkının tüm itirazlarına karşın sürdürülen ‘Yeşil Yol’ projesinin Trabzon ayağında sadece 13 ağaç kesildiğini savundu.

Kesilen ağaçlar ahım şahım değil

Trabzon valiliğini ziyareti sonrasında açıklamalarda bulunan Eroğlu, ‘Yeşil Yol’ kapsamında kaç ağaç kesildiğine dair bir soruya projenin Trabzon ayağı üzerinden yanıt verdi: “Yeşil Yol’un ormandan geçen kısmı çok cüzi miktarda. 13 ağaç kesilmiş. Geniş bir otoban yapmıyoruz. Mevcut yolu düzenli bir hale getiriyoruz. 13 tane ağaç kesilmiş. İstersen onun yerine 13 bin adet fidan dikelim. Kabul ediyor musunuz? Bu yol bir orman yoludur. 13 adet ağaç kesilmiştir Trabzon’da. Kesilen ağaçlar ahım şahım ağaç da değil. Küçük bodur ağaçlardır.”

Vatandaşlar çok memnun

Açılan yolun ‘yemyeşil’ olacağını savunan Eroğlu şöyle devam etti: “Oradaki vatandaşlar çok memnun. Çünkü yayla turizmi gelişecek. Orada yaşayan vatandaşlar, ‘Bu yolu bir an önce yapın’ diyor ama dışarıdan gelen bazı insanlar, provoke etmek isteyenler buna karşı çıkıyor. Vatandaşı mı dinleyelim, üç beş tane provokatörü mü?”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -