Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

AV OKUMUŞOĞLU KASTAMONU’DA YAŞANANLARA BÖYLE DİKKAT ÇEKTİ “DOĞA YEMEDİ YEMEZ !”

AV OKUMUŞOĞLU KASTAMONU’DA YAŞANANLARA BÖYLE DİKKAT ÇEKTİ “DOĞA YEMEDİ YEMEZ !”
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
165 views
13 Ağustos 2021 - 14:11
Spread the love

Ülkemiz bir yandan yangın diğer yandan sel ve heyelan felaketlerine teslim olmuş durumda.

kuzeyteve.com

Yaşanan sel ve heyelan felaketlerinin “bunlar bizim için bir imtihandır” açıklaması yapan AKP Genel başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan HES projeleri, taş ocakları ve maden arama projeleri kapsamında patlatılan dinamitler ve dere yataklarının beton kanallara alınması ,dere yataklarında yapılaşmaya izin verilmesi konusunda hiç bir açıklama yapmaması oldukça dikkat çekici.

Geçtiğimiz ay Rize , Artvin başta olmak üzere Karadeniz bir çok il ve ilçelerinde yaşanan felakette bir çok insan yaşamını yitirmişti.

Bu kez  Kastamonu’da yaşanan sel felaketi sonrası ölü sayısının her geçen gün artması tüm toplumu derinden etkilemeye devam ederken hükümet sözcülerinin her zaman olduğu gibi onlarca insanın yaşamını yitirdiği Kastamonu da ki felaket sonrası hamaset içerikli açıklamaları insanların acılarının daha da artmasına neden oluyor.

Onlarca insanın hala kayıp olduğu kente nelerin hangi projelerin ve yapılaşmaların yanlış olduğu konusunda bir tek cümle söyleyemeyenler yaptıkları yanlış işleri Allah’a havale ederek sorumluluktan kurtulmaya çalışıyor.

“RANT İYİ GELİNCE DERLERİ KANAL YAPTILAR”

Yaşanan bu gelişimler karşısında Yaşam alanlarının ve doğanın talan edilmesi politikalarına yönelik tepkilerde bitmek bilmiyor.

Yaşam savunucularının avukatı olarak bilinen Av. Yakup Okumuşoğlu ,Kastamonu’na  yaşanan sel felaketi sonrası yaşananlara eleştiri getiren isimlerden biri.

Dere yataklarının ranta dönüştüğüne dikkat çeken Okumuşoğlu sosyal medya hesabı twitter’dan  “Karadeniz de yerleşim yamaçta olur.. sağlam yamaçta, altı kaya olan yerde. Dere yaylaklarında olmaz. Son 20 yılın üremeleri dere yataklarında yapılaşma. Dere ıslahı adına rant kanalları.. DSİ iş bilmezine 1000 defa denmiştir ama DSİ de kafa kalmadı.. kafaları hep şirketler aldı..

Yol yaptılar güya.. dere yatağında.. denizi doldurarak… yol yapınca ulaşım kolay diye yola bitişik evler yaptılar.. tabi aslında dere yatağına.. deniz dolgusuna.. rant iyi gelince bu sefer Dereleri kanal yaptılar.. daha çok ev yapalım diye. Doğa yemedi. Yemez!”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -