Kuzey Teve

Artvin halkına saldıran polisin cephaneliği Valilik binası

Artvin halkına saldıran polisin cephaneliği Valilik binası
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
122 views
03 Ocak 2021 - 11:48
Spread the love

 

Artvin halkına saldıran polisin cephaneliği Valilik binası

Artvin Cerattepe’de 6 gündür süren direnişe yönelik polis saldırısına karşı öfke büyürken, polisin gaz stoğunu sakladığı cephaneliğinin Artvin Valiliği binası olduğu ortaya çıktı

cerattepe_21-2-16-62

Artvin Cerattepe’ye AKP’nin yağma politikalarındaki taşeron firması Cengiz Holding’in yapmayı planladığı madene karşı direnenlere yönelik polis saldırısı 6 gündür sürüyor. Cerattepe’de inceleme yapmak ve şirketin yer teslimi almamış olmasına rağmen çalışmaları başlatıp başlatmadığını kontrol etmek için sahaya çıkmak isteyenlere 21 Şubat’ta tekrar saldırı gerçekleşirken saldırıda çok sayıda yaşam savunucusu yaralandı. Yoğun gaz saldırısı nedeniyle istinat duvarı boşluğuna düşen bir kişi ayağında oluşan kırıklar için ameliyata alınırken polisin halka saldırmak için kullandığı gaz stoğunu sakladığı yer ortaya çıktı.

Cerattepe direnişinin 6. günü: Polis saldırdı, halk Valiliği kuşattı

Açıkça halkın karşısında şirkettin yanında duran Artvin Valiliği’nin, binasını da şirketin korumalığını yapan polislere cephanelik olarak kullandırdığı ortaya çıktı. Polislerin gaz fişeği bidonları Artvin Valiliği binasında görüntülendi.

Sendika.Org/Artvin

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -