Kuzey Teve

Artvin de Ankara soruşturması

Artvin de Ankara soruşturması
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
141 views
02 Ocak 2021 - 23:33
Spread the love

ARTVİN’DE ANKARA KATLİAMINI PROTESTO EDENLERE SORUŞTURMA

Gençağa Karafazlı.Rize

ARTVİN-Ankara’da “Emek, Barış, Demokrasi” mitinginin toplanma yeri olan tren garı önünde yaşanan katliamı Artvin’de protesto eden 6 kişi hakkında soruşturma açıldı.

Ankara’da yaşanan katliamın ardından Artvin’de 13 Ekim günü yaklaşık 150 kişilik grup “Herşeye Rağmen Barış” isimli kitlesel basın açıklaması düzenlemiş, “Katil,Hırsız Erdoğan” şeklinde slogan atarak yürüyüş gerçekleştirmişti.

Bu eylemin ardından Ankara da ki katliamı protesto eden 150 kişiden 6 kişi hakkında ise , Cumhurbaşkanı’na hakaret ve 2911 sayılı kanun gereği, toplantı ve gösteri yürüyüşü kanuna aykiri hareket etmekten dolayı haklarında soruşturma açıldı.

Artvin Cumhuriyet baş savcılığı 6 kişi hakkında soruşturma başlattı

Bariş eylemi il ilgili TMMOB Artvin Temsilcisi Hakan Yavuz, TMMBO üyesi Aydan Yerlikaya ve Birleşik Haziran Hareketi Artvin Temsilcisi Sercan Dede ‘Cumhurbaşkanına Hakaret’ suçundan çağrılırken, Eğitim Sen Şube Başkanı Köksal Gümüş, Eğitim Sen Üyesi Nurcan Ay Katırcı ve Halkevleri üyesi Durun Ali Koyuncu ise 2911 sayılı kanun gereği, toplantı ve gösteri yürüyüşü kanun gereğince Artvin Cumhuriyet savcılığına giderek ifade verdiler.

Artvin’de gerçekleşen kitlesel basın açıklamasında yaklaşık 150 kişinin katılmasına rağmen yanlızca 6 kişi hakkında soruşturma açılmasını değerlendiren Artvin Eğitim-Sen Şube Başkanı Köksal Gümüş, 13 Kasım 2015’de gerçekleştirdiğimiz “ Her şeye Rağmen Barış” isimli basın açıklamasına katılan yaklaşık 150 kişinden Ankara’daki “barış ve Demokrasi” mitingine katılan 6 kişinin savcıya ifade vermesi bir tesadüf değildir” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -