Kuzey Teve

Arınç Rize Standında

Arınç Rize Standında
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
53 views
03 Ocak 2021 - 12:04
Spread the love

 Bursa’da bu yıl ilki düzenlenen 1. Anadolu Günleri etkinliğinde Rize Valiliği ve Rize Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde kurulan tanıtım standının, ziyarete gelen Bursalıların ilgisini çektiği bildirildi.

arinc

Türkiye’nin dört bir yanından farklı kültürlere sahip insanların yaşadığı Bursa’da gerçekleştirilen 1. Anadolu Günlerinde turizm sektörünün Rize’de daha güçlü hale gelmesi için yöresel tanıtım yapılıyor.

Rize standında yerel kültür, doğal güzellikler ve yaylalar tanıtılırken, Rize Belediyesinin bünyesinde Anadolu günlerine katılan yöresel müzisyenlerin müzik dinletileri ve atma türkü üstadı Ahmet Çakar’ın seslendirdiği atma türküler, ziyaretçilerin ilgisini çekti. Kemençe ve Tulum eşliğinde ziyaretçiler horonlar oynarken, ziyaretçilere Rize simidi, kaşar, çay ve laz böreği gibi yöresel tatlardan ikram edildi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç Rize Standına Geldi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bursa’da yapılan 1. Anadolu Günlerinde Rize standını ziyaret edenler arasındaydı. Standı gezen Arınç’ı Rize Vali Yardımcısı Turan Yılmaz ile Belediye Başkanı Reşat Kasap karşıladı. Standı ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a Rize’nin yöresel yemeklerinden ikram edildi. Bir süre Rizelilerle sohbet eden Arınç’a Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap hediye takdim etti.

Arıç daha sonra Rize standından ayrılarak 32 farklı ilin katıldığı Anadolu Günlerinde kurulan diğer standları gezdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -