Kuzey Teve

Arhavi Pilarget-Balıklı köylülerinden ortak ses “HES Mes İstemiyoruz”

Arhavi Pilarget-Balıklı köylülerinden ortak ses “HES Mes İstemiyoruz”
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
67 views
03 Ocak 2021 - 10:16
Spread the love

 Platformun, İstanbul Çamlıca Sefa Restaurant’ta verdiği “yaşam alanına saygı” toplantısına yoğun ilgi vardı. Katılanlar arasında bayanların çokluğu ise dikkat Platform yönetimi, Arhavi’de başlattıkları HES karşıtı mücadelelerini İstanbul ayağında da çok ciddi anlamda sürdürmeye kararlı olduklarını belirterek anayasanın kendilerine ödev olarak verdiği yaşam alanlarını koruma ve kollama hakkını sonuna kadar savunacaklarını belirttiler.

Platform Başkanı Hazım Kurdoğlu, verdikleri mücadelede hiçbir siyasi ön yargı taşımadıklarını belirterek “biz olayın doğruluğu – yanlışlığı, köyümüze artısı –eksisini, doğamızın var oluşu – yok oluşunu, ekonomik olarak burada yaşayan halkın kazancını – zararını hesap ederek hareket ediyoruz. “ diyerek gurbette yaşayan hemşerilerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Geceye katılan Anayasa Profesörü İbrahim Kabaoğlu ise çevre ve yaşam hakkı ile ilgili merak edilen bazı konuların hukuksal boyutunu ele alarak anayasanı ilgili 56 Maddesi bu konuda devleti ve o yöre yaşayanlarını zaten görevlendirmiştir diyerek doğasına ve çevresine sahip çıkan Arhavi’lilere destek verdi. Sunuculuğunu Akın Gülhan’ın yaptığı gecede, Mehmet Remzi Öncel’in hazırladığı sine vizyon gösterisi de ilgi ile izlenerek alkış topladı. Program yemek ve tulum eşliğinde durulan horonun ardından sona erdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -