Kuzey Teve

Antalya’daki çevreci çifti para için öldürmüş

Antalya’daki çevreci çifti para için öldürmüş
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
52 views
03 Ocak 2021 - 11:58
Spread the love
 Antalya’da evlerinde ölü bulunan çevreci çift Aysin ve Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun cinayet şüphelisi yakalandı. Zanlının çifti para için öldürdüğünü söylediği bildirildi.

Fotoğraf: DHA
Çiftin evde ölü bulunmasının ardından yapılan ilk incelemede, Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun yakın mesafeden yüz bölgesine av tüfeğiyle tek el, eşinin ise göğüs bölgesine ateş edilerek öldürüldüğü belirlendi.

İstihbarat ekipleri, aynı mahallede oturan şüpheli Ali Yumaç’ı dün gece gözaltına aldı. Ekipler, cinayetlerde kullanıldığı belirlenen av tüfeğini ise bir kuyunun içinde buldu.

Yumaç jandarmaya verdiği ilk ifadesinde işsiz olduğunu, cinayetleri para için işlediğini ve evden yaklaşık 2 bin lira aldığını söyledi. Yumaç’ın sorgusunun hala devam ettiği belirtildi.

Büyüknohutçu çifti daha önce şüphelenmiş

Büyüknohutçu’nun bölgede 5 Mayıs’ta çıkan yangını Yumaç’ın çıkardığından şüphelendiğini belirten avukat İsmail Tunçbilek, bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunacağını kendisine söylediğini anlattı.

Tunçbilek, şunları söyledi: “Bölgede yaşıyor, sonradan buraya taşınmış biri ama herkes ‘yabancı’ olarak biliyor. Yangın gecesi Ali Ulvi Büyüknohutçu’yu ‘Yangın var’ diye bu kişi uyandırıyor ve 300 lira da para istiyor. Ama Ali bey 100 lira veriyor. Ali bey bana, ‘Bu kişiden şüpheleniyorum, hareketleri beni tedirgin ediyor. Savcılığa suç duyurusunda bulunalım’ demişti. Konuşmamıza göre dün itibariyle karakola gidip suç duyurusunda bulunacaktık ama eşiyle birlikte ikisi de silahla vurulmuş bulundu.”

Finike İlçesi Kızılcık Yaylası’nda yaşayan Büyüknohutçu çifti, Finike Taşocakları ile Mücadele Platformu sözcüsüydü. DSP ve Genç Parti Antalya il başkanlığı da yapmış Ali Ulvi Büyüknohutçu, doğa katliamına sebep olan taş ocaklarının kapatılması için çalışma yürütüyordu.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -