Kuzey Teve

Ankara Katliamı anmasına saldırı, çok sayıda gözaltı var

Ankara Katliamı anmasına saldırı, çok sayıda gözaltı var
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
57 views
03 Ocak 2021 - 12:48
Spread the love

 Ankara Katliamı’nı kınamak amacıyla AKP Ankara İl Başkanlığıönünde eylem yapmak isteyen Halkevi üyelerine polis saldırdı. Polisin sert müdahalesi ile ararlarında gazetecilerin de bulunduğu çok sayıda kişi ters kelepçe takılarak gözaltına alındı.

10 Ekim Ankara Katliamı’nı kınamak amacıyla Ankara Meşrutiyet Caddesi’nden Kocatepe’de bulununan AKP İl Teşkilatı binasının önüne yürümek isteyen Halkevi üyesi bir gruba polis saldırdı. 

Yürüyüş yapmak isteyen Halkevi üyesi grup daha önce Meşrutiyet Caddesi üzerinde polis tarafından durduruldu. Polisin grubu engelleme girişimi üzerine, “10 Ekim katliamını unutma, unutturma” pankartını toplayan grup, AKP il binası önüne birer birer çıktı. Burada biraraya gelen ve açıklama yapmak isteyen gruba sert müdahale eden polis, çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

HABER TAKİBİ YAPAN MUHABİRE GÖZALTI 

Eylemcileri gözaltına alana polis çevredeki insanları da tehdit etti. Polisin müdahalesinde Dicle Haber Ajansı (DİHA) muhabiri Selami Aslan, Sendika.org muhabiri Dilara Doğanbaş ile birlikte Halkevleri üyesi Betül Öztürk, Sercan Aran, Gülşah Öztürk, Yandaş Türkyılmaz, Yusuf Sağlık, Sedat Kaplan, Emre Şimşek, Mustafa Eberliköse’nin de bulunduğu 10’dan fazla kişi tesk kelepçe takılarak gözaltına alındı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -