Kuzey Teve

AKP’yi karıştıran fotoğraf ve istifa

AKP’yi karıştıran fotoğraf ve istifa
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
74 views
03 Ocak 2021 - 13:01
Spread the love

 AKP’li Güngören Belediyesi’nin Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, “kendisini görüp ayağa kalkmadı” diye belediyede çalışan bir şoföre “tuvalet önünde oturma” cezası verdi. Olayın duyulmasının ardından gelen tepkiler büyüyünce İpekçi istifa etti.

“Cezalı” şoför, mesaisi boyunca başkanlık katındaki tuvalet önünde oturup İpekçi geçtikçe ayağa kalkıp selam vermek zorunda kaldığı iddia edildi.

İpekçi, aynı ofiste işlem yaptıran, belediyenin kadrolu şoförü E.T.’ye kendisini görüp ayağa kalkmadığı gerekçesiyle “Beni tanımadın mı? Neden beni görünce ayağa kalkmıyorsun?” diye çıkıştı.

30 yaşındaki E.T., “Başkanım sizin olduğunuzu fark etmedim” dedi. Buna karşın İpekçi, “Peki öyle olsun gel bakalım” diyerek E.T.’yi çağırdı ve tartışma yaratan cezayı verdi.

“GÖREVDE KALDIĞI HER DAKİKA HARAM OLSUN”

Olayla ilgili çekilen fotoğrafa ise AKP eski milletvekili Mehmet Metiner sert tepki gösterdi.

Metiner, sosyal medya hesabından, “Davamız adına utanç verici bir uygulama… Gereği acilen yapılmalı…” ifadelerini kullandı.

Söz konusu görüntüye AKP Gaziantep eski milletvekili Şamil Tayyar da çok sert tepki gösterdi.

Şamil Tayyar, Metiner’in paylaştığı açıklamayı alıntılayarak “Kamera şakası sandım önce! İnanamadım. Metiner’le konuştum, iddiasının arkasında. Hal böyleyse, yazıklar olsun. Görevde kaldığı her dakika haram olsun” dedi.

Görüntüye tepki gösteren bir diğer AKP’li isim de Melih Gökçek oldu.

Gökçek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kendisine ayağa kalkmadığı için tuvalet önünde nöbet tutturmak ne demek? Böyle bir kişiyi ak partili kabul etmiyorum… Bu adam derhal Güngören Belediye’sinden istifa etmeli. İstifa etmiyorsa atılmalı… Acilen sonuç bekliyoruz…” ifadelerini kullandı.

Diğer AKP’liler ise belediye başkan yardımcsısı Veysel İpekçi’nin AKP’li olmadığını, sosyal medya paylaşımlarını göstererek savundu.

“İSTİFASI ALINDI”

Olayın ortaya çıkmasının ardından Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir bir açıklama yaparak, Veysel İpekçi’nin “istifasının alındığını” belirtti.

Demir Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Belediyemizde bugün meydana gelen üzücü olaydan dolayı ilgili başkan yardımcımızın istifası alınmıştır. Mesai arkadaşımız ve Güngören halkından özür dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşımlar:

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -