Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

AKP’nin kalesi Rize’de CHP’ye yüzlerce yeni üye katıldı

AKP’nin kalesi Rize’de CHP’ye yüzlerce yeni üye katıldı
453 views
05 Mart 2022 - 13:35
Spread the love

AKP’nin kalesi Rize de CHP ye yüzlerce yeni üye katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanlığı tarafından düzelenden   üye katılım töreninde yaklaşık 800 kişi CHP ye katıldı

Gençağa Karafazlı

RİZE- AKP’nin kalelerinden olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi Rize’de geçmişte çeşitli partilerde yer almış başkan ve yöneticilerin yanı sıra üyelerinin de aralarında bulunduğu çoğunluğunu kadınların oluşturduğu yaklaşık 800 kişi düzenlene törenle CHP ye katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanlığı tarafından bir otelde düzenlenen yeni üye katılım törenine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, AKP iktidarının bugün Türkiye içinden çıkılmaz bir ekonomik krizin içerisine soktuğunu ,Türkiye’de tarımın tamamen bitirildiğini, başta Rize olmak üzeri çay üretimi yapılan bölgelerde çayla ilgili yaşanan sorunların yıllardır çözülmediğini ifade etti.

“210 BİN ÇAY ÜRETİCİSİ YILLARDIR MAĞDUR EDİLİYOR”

Türkiye’de mazotun 20 lira olabileceğini hiç kimsenin hayal edemediğini ancak AKP iktidarının mazotun 20 lira ettiğini dile getiren Salıcı, üç kuruş olan çay desteğinin 6-7 yıldan beri artırılmadığını, dönüm başına verilen 8 liralık çay desteğinin hiçbir anlamı olmadığını 210 bin çay üreticisinin yıllardır mağdur edildiğini ülkemiz tarımıyla birlikte çay tarımında bitirilme noktasına getirildiğini kaydetti.

“ADALET KALKINMA PARTİSİ DEYİNCE AKLIMIZA ZAM GELİYOR”

Yeni yılın ilk günlerinden beri her gün zamlarla uyandıklarını dile getiren Salıcı, “Elektrik zamları sonrasında faturalar esnafın kirası kadar gelmeye başladı. Adalet ve Kalkınma Partisi deyince aklınıza zam gelsin, aklınıza elektrik, doğalgaz faturası, ekmek kuyrukları gelsin.”

Ekonomide, adalet ve demokraside AKP iktidarının ülkeyi ağır sorunlar içerisine soktuğunu ileri süren Salıcı, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Dış politikada ağır sorunlar var. Burnumuzun dibinde Ukrayna’da bölgenin iki ülkesi birbirine girmiş. Bir savaş ortamı var. Biz kendi gıdamızı kendimiz ürettiğimizi öğretmenler okutur övünürdük. Ukrayna, Rusya’dan buğday ithal eder duruma geldik. Dünyada gıda fiyatları yükseliyor. Bizde gıda, döviz fiyatları yükseliyor. Kendi gıdamız yetmediği için ithal edip fark ödüyoruz. Türkiye’nin ekecek toprağı var. Kendimize yetecek gıdayı yanlış tarım politikaları yüzünden üretemiyoruz. Dünyanın her yerinde gıda ve üretimi stratejik sektör. Pandemi sürecinde gıda güvenliğinin önemi görüldü. Biz AKP iktidarında gıda tarım politikalarını oturtamadık bu iktidar tarım politikası ülkeyi bitirdi.”

Etrafımızda dost üretmektense düşman üreten bir politikamız var. Sürekli kendini yalnızlaştıran, AB, ABD ve komşuları ile kavga eden, sınırı olmayan ülkelerle bile kavga eden, dış politikayı meydan mitingi haline getiren, yabancı ülkelerin liderlerini yuhalatan duruma geldik diyen Salcı konuşmasında;

“BİRBİRİMİZE BAKIP ‘KARDEŞİM’ DEMEYE İHTİYACIMIZ VAR”

“Türkiye’nin sorunlarını çözmek için güçlü bir meclise ihtiyacımız var. İstişareye, konuşmaya, birbirimize bakıp ‘Kardeşim’ demeye ihtiyacımız var. Bizim birbirimizi kucaklayarak birbirinin etle tırnak gibi gösterecek bir birlikteliğe ihtiyacı var. Diyarbakır’ı, Edirne’yi Rize’yi kucaklayacak bir siyasete ihtiyacımız var. Türkiye’nin birliğini kucaklayan siyasete ihtiyacımız var.

Daha düşük oy aldığımız bölgelerde çalıma yürütüyoruz. Doğu illerinde, Karadeniz’de başka bir çalışma yürütüyoruz. Bu yürüttüğümüz çalışma ile biz önümüzdeki seçimlerde Rize’den de vekil çıkaracağız, Isparta’dan, Aksaray, Van Diyarbakır’dan da vekil çıkaracağız. CHP’nin altı oklu bayrağını Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşımız çabası ile TBMM’ye taşıyacaktır.” şeklinde konuştu.

28 Şubat’ta 6 siyasi partinin genel başkanlarının bir araya gelmesinin önemli olduğunu vurgulayan Salcı, konuşmasını şu sözlerle tamamladı;

“FARKLI SİYASİ GÖRÜŞLER BAŞIMIZ ÜZERİNE”

“Geçmişte yan yana gelmiş 6 siyasi parti değil. Masada DP, köklü bir siyasi geçmişi olan milli görüşü temsil eden siyasi parti var, MHP’den kopan merkez sağdan kopan yerel seçim ortağımız İYİ Parti ve yeni kurulan partiler var. Türkiye’nin kurucusu CHP de var. İktidar kutuplaşma istiyor. Kutuplaşma olduğu zaman ‘Biz kazanırız.’ diyor. Kendisinin kazanacağını düşünüyor. Bizde Türkiye’de kutuplaşma olmasın. İnsanlar birbiri ile akraba, dost, kardeş, arkadaş olmuş. Farklı siyasi görüşlerde olmuş.

Başımızın üstüne. Bir araya gelip oturabilsin, konuşabilsinler diyoruz. Buna da örnek olması için 6 siyasi partinin liderini bir araya getirdik. Uzun çalışmalar sonucu Türkiye’nin seçimden sonra geçeceği yeni sistemin ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’in mutabakatı üzerine bir araya geldik. Tüm Türkiye’ye gösterdiler. O fotoğraf, o siyasi partilerin tamamı, diğer siyasi partilerde Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme inanan diğer partilerle birlikte genişleyen millet İttifakı’nın bir parçası olurlar. O fotoğraf Türkiye’nin önümüzdeki döneminin iktidarıdır. Biz birbirine iyi gözle bakan, birbirini sorgulayan, eleştiren ama onunla ilgili dedikodu, hakaret, rencide edici sözler etmeyen bir topluma dönüşmek zorundayız.” Dedi

“KADINA ŞİDDETİN SON BULACAĞI MÜCADELEYİ BİRLİKTE YÜRÜTECEĞİZ”

Katılım törenine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca da yaptığı konuşmada, Rize’de yaklaşık 800 yeni üyenin rozetini takmak için böylesi önemli bir programa katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Yarının Türkiye’sini hep birlikte kurmak üzere yola çıktıklarını söyleyen Karaca, “Sizlerden aldığımız güçle mücadelemizi daha emin adımlarla ileteceğiz. Kadına karşı şiddetin son bulacağı mücadeleyi birlikte inşa edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bütün ümidim gençliktedir.’ dediği gençlerimizin hayallerini birlikte gerçekleştireceğiz.”

DÜŞÜNCESİNİ İFADE EDENLERİN KAPILARINNI POLİSİN ÇALMADIĞI BİR ÜLKE KURACAĞIZ”

Vatandaşların iş ve AŞ ararken siyasi yandaşlık aramadığı bir Türkiye inşa etmek için mücadele edeceklerini söyleyen Karaca;

Gençlerimiz mülakat gibi yandaşlık kokan bir durumla mücadele etmeden, aldığı puanlarla mülakat belasına takılmadan iş AŞ bulacağı bir ortam kuracağız. Düşüncesini ifade etti, itiraz etti diye polisin kapılarını çalmadığı bir özgür Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Yeni yol arkadaşlarımızın katılımları bütün Türkiye’de, Rize’den dalga dalga yayılan ve cumhuriyetimizin 2. yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağımız yarının Türkiye’sini özgür bağımsız adaletli bir Türkiye, eşit ve hak mücadelesinde dünyaya örnek olmuş bir Türkiye’yi sizlerle birlikte kuracağız.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yeni üyelere parti rozetleri CHP il başkanı Saltuk Deniz, Oğuz Kaan Salıcı, Gülizar Biçer Karaca tarafından takıldı.

CHP’nin düzenlediği katılım törenine Mustafa Sarıgül’un Türkiye Değişim Partisinde Rize il başkanlığı yapan Muammer Öksüz, ANAP Rize il başkanlığı görevini sürdüren Ceyhun Yılmaz’ın yansıra ANAP ve AKP’li bilinen çok sayıda vatandaş CHP’ye katılması dikkat çekti.

Katılım töreni partiye yeni üye olan gençlerin ve kadınların hep birlikte Nazim Hikmetin “Güzel günler göreceğiz çocuklar, Güneşli günler Göreceğiz, Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar” şiiriyle son buldu.

Törene ise partili şu isimler katıldı:

Parti Meclisi Üyesi Hasan Baltacı, Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Ahmet Kaya,  Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Nejla Kaçan, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı  Kemal Karaman, Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Ordu İl Başkanı Atila Şahin, Trabzon İl Başkanı Ömer Salihoğlu, Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Erzurum il Bşk. Suat dülger Giresun Eski İl Başkanı Ve Eski Milletvekili   Eşref Karaibrahimoğlu, ,  Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu il Yönetim ve disiplin kurulu üyeleri, İlçe Başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri, İl Ve İlçe Kadın ve gençlik Kolları Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ..

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -