Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

AKP’Lİ YÖNETİCİNİN BALIK ÇİFTLİĞİNİN RUHSATI YOK

AKP’Lİ YÖNETİCİNİN BALIK ÇİFTLİĞİNİN RUHSATI YOK
232 views
06 Ocak 2021 - 17:59
Spread the love

Rize Fındıklı Belediyesi Meclis toplantısında, ruhsatsız ve izinsiz olan Kuzuoğlu balık fabrikasının belediye sınırlarından çıkarılıp Çağlayan köyüne bağlanması girişimine tepki gösterildi.

Fındıklı Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapılan Fındıklı Belediye Meclis toplantısında, Çağlayan köyü muhtarı ve heyetinin, Kuzuoğlu balık fabrikasının olduğu belediye hudutlarında olan 3 mahallenin topraklarının bir kısmının köye dahil olduğu iddiasıyla Rize Valiliğine verdiği dilekçe görüşüldü. Toplantıda Rize Valiliğinin göndermiş olduğu belgede, 1948 yılından itibaren belediye olan Fındıklı’nın köy ve belediye sınırlarının, şimdiye kadar hiç değişmediği belirtildi. Yapılan oylamada eski hudutların geçerli olduğu hiçbir ihtilafın olmadığı kararı oy çoğunluğu ile alındı.

“KUZUOĞLU KİRLİ İLİŞKİLERİNE GÜVENİYOR”
Toplantıda konuşan Ercüment Şahin Çervatoğlu bu girişimin daha önce de sorunlar yaşanan Kuzuoğlu balık fabrikasının belediye hudutlarından çıkarılıp köye dahil edilmesi planı olduğunu belirterek, “Ne ilçemizi para ile satın alabilecekler ne de bu toprakları köye katabilecekler. Fabrika ruhsatı olmadığı gibi suyu ve toprağı zehirliyor. Fındıklı halkından özür diliyorum çalışanların mağdur olmaması için göz yumduk. Aynı zamanda AKP ilçe yönetiminde olan Kuzuoğlu Rize Valiliğini ve İlçe kaymakamlığını zora sokmuştur. Valiye sesleniyorum bu kararı umarım yerine getirmezsiniz. Kuzuoğlu fabrikasının ruhsatı yok. Yalanlarla bu güne kadar geldi ve anladı ki olmayacak böyle bir oyuna teşebbüs etti. Kuzuoğlu kirli ilişkilerine güveniyor. Derelerin yağmalanmasına izin vermeyeceğiz” dedi.
“VALİLİK DİLEKÇEYİ KABUL ETMEMELİ”
Belediye Encümeni Muhsin Şentürk, Valiliğin Çağlayan muhtarlığının verdiği dilekçeyi kabul etmemesi gerektiğini belirterek “Nitekim dilekçeyi ilçe kaymakamlığına vermesi gerekirken usulde de yanlış yapmışlardır. Madem bir yeri başka bir yere bağlamak kolaysa bizi de Hopa’ya bağlayın, Batum’a bağlayın, Acara Cumhuriyetine bağlanmış olalım. Bu ben usulsüzce işleri yaparım demektir. Bu Valiliği de hakarettir Kaymakamlığa da. Daha dün derelerine suyuna sahip çıkan vatandaşlarımıza da hakaretler yağdırdı. Fabrika doğaya zararlı bir şekilde işletiliyor onlar da her işletmede olduğu gibi yasal olarak belgelerini alması gerekir yoksa işletme kapatılacak” dedi.

DEREYE BALIK ÇİFTLİĞİ KURMAK İSTEYEN AKP’Lİ KUZUOĞLU HALKA SALDIRMIŞTI
Kuzuoğlu balık çiftliği işletmesi sahibi AKP’li Hasan Kuzuoğlu, Çağlayan Deresi’nden alacağı suyun havuzlara gideceği noktaya kadar, arazi sahiplerinin haberi olmadan su boruları döşemişti. 75 köylü, arazilere yönelik saldırıdan dolayı AKP Fındıklı İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kuzuoğlu’nun şirketini mahkemeye vermişti. Şikayet üzerine oluşturulan bilirkişi heyeti, jandarma ile birlikte 16 Kasım’da Çağlayan Vadisi’ne gelmiş, heyetin keşif yaptığı sırada şirket çalışanlarının yurttaşlara ve yaşam savunucularına saldırmaya kalkması üzerine jandarma müdahale etmişti. (Fındıklı/EVRENSEL)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -